Новини

З Amazone вітер завжди на стороні фермерів

11.08.2021

Amazone тепер пропонує WindControl незалежно від наявності системи ArgusTwin

Вітер часто створює проблеми у сільськогосподарській діяльності, зокрема, перешкоджає рівномірному внесенню мінеральних добрив. Система Amazone WindControl вирішує цю проблему. З її допомогою можна постійно контролювати і автоматично компенсувати вплив вітру на картину розподілу. Тепер WindControl застосовується і на навісних розподільниках ZA-TS, і на причіпних розподільниках ZG-TS, незалежно від наявності системи контролю розподілу ArgusTwin.

Конфлікт з вітром при внесенні мінеральних добрив

Вітер – це доволі нестабільна і непередбачувана стихія. Він то посилюється, то слабшає; то дме з постійною швидкістю, то в наступний момент стає поривчастим; може різко змінювати напрям. Він завжди по-різному впливає на картину розподілу. Швидкість та напрям вітру варіюють як в межах технологічної колії, так і у порівнянні з сусідньою колією.

При внесенні добрив вітер – це той параметр, на який не можна вплинути безпосередньо, але за яким неодмінно слід спостерігати. Як правило, основним часом експлуатації відцентрового розподільника є вегетаційний період навесні. У цю пору ймовірність роботи за вітряних умов особливо висока.

Зустрічний або попутний вітер витягають або сплющують дугу розподілу. В обох випадках поперечний розподіл не піддається впливу. Бічний вітер, навпаки, істотно змінює картину поперечного розподілу: дуга розподілу з одного боку сплющується, з іншого – витягується, через що формується асиметрична картина розподілу. Завданням WindControl є постійний контроль картини розподілу і коригування налаштувань розподільника таким чином, щоб знову формувалася симетрична картина розподілу.

Безвітря “натисканням кнопки” збільшує час експлуатації

Встановлений на розподільнику добрив високочастотний датчик вітру фіксує як швидкість вітру, так і його напрямок, а також передає цю інформацію на жорсткий диск. Розраховуючи дані, він враховує швидкість руху і визначає нові параметри для розподільної системи і число обертів розподільного диска. При бічному вітрі, число обертів на спрямованому до вітру боці збільшується і розподільча система повертається назовні. Водночас на зворотному боці число обертів зменшується і розподільча система повертається всередину. Таким чином, автоматично компенсується вплив вітру і забезпечується точність розподілу. Крім того, завдяки застосуванню WindControl збільшуються терміни внесення добрив.

Вітер завжди під контролем

У робочому меню, поряд з усіма важливими параметрами внесення добрив, у полі зорі завжди також актуальні параметри вітру: напрям, сила і поривчастість. В кольорах світлофора подаються сигнали про здатність WindControl компенсувати вплив вітру. Якщо контрольна межа при сильному вітрі досягнута або пориви вітру змінюються дуже часто, то система додатково видає попереджувальний сигнал.

Вежа з датчиком вітру при роботі з розподільними дисками висувається автоматично. При цьому датчик виступає над кабіною трактора, щоб не вимірювати завихрення, які виникають після проходу трактора. Якщо розподільні диски відключені, датчик вітру повертається у захищену позицію між трактором і розподільником. Можливе також ручне управління.

Ідеальні результати при будь-яких умовах

Amazone пропонує для відцентрових розподільників ZA-TS і ZG-TS систему контролю дисків розподілу ArgusTwin, як подальший етап дооснащення до WindControl. З ArgusTwin диски розподілу безперервно контролюються за допомогою 14 радарних сенсорів на правому і лівому боці. При відхиленнях поперечний розподіл автоматично оптимізується через регулювання електричної розподільчої системи. Це можна виконати індивідуально для кожного боку, що забезпечує оптимальний поперечний розподіл. ArgusTwin забезпечує безперервну картину розподілу, навіть, при внесенні добрив на схилах, при використанні неоднорідних матеріалів або вологості та супутніх перешкодах у процесі розподілу.

З Amazone вітер завжди на стороні фермерів

AMAZONE WindControl забезпечує оптимальний поперечний розподіл навіть при бічному вітрі.

З Amazone вітер завжди на стороні фермерів

За допомогою високочастотного датчика вітру безперервно розраховуються і автоматично адаптуються нові параметри значення для розподільника добрив.

З Amazone вітер завжди на стороні фермерів

У робочому меню, поряд з усіма важливими параметрами внесення добрив, користувач завжди бачить також актуальні параметри вітру.

З Amazone вітер завжди на стороні фермерів

Без WindControl: Боковий вітер торкається дуги розподілу і змінює картину поперечного розподілу.

З Amazone вітер завжди на стороні фермерів

З WindControl: WindControl компенсує боковий вітер і безперервно забезпечує оптимальну картину розподілу.

Залишити коментар: