Новини

Жнива на Львівщині: скільки зерна вдалось зібрати

21.07.2021

У Львівській області розпочали збирання ранніх зернових культур.

 Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.  

Збирають озимий ячмінь, оскільки саме він достигає найшвидше серед зернових колосових культур.

Цьогоріч за всіма категоріями господарств Львівської області площа до обмолоту  становить – 486 тис. га, з них: 315,3 тис. га зернових культур та 171,7 тис. га олійних  культур. З них ранні культури необхідно зібрати із площі 276,9 тис. га. З цієї площі у сільськогосподарських підприємствах необхідно обмолотити  – 367,5 тис. га, в тому числі  ранніх культур 168,4 тис. га.

Станом на 16 липня за оперативною  інформацією районних державних адміністрацій аграрії Львівщини у сільськогосподарських підприємствах вже зібрали  озимий ячмінь на площі 11,3 тис. га (61,6% до посіву), намолотили  70,6 тис. тонн зерна. Середня урожайність зібраних площ складає 62,3 ц/га (+3,8 до минулого року).  До прикладу, на цю дату торік зібрали озимий ячмінь на площі 7,0 тис. га (36,2%), намолотили 41,2 тис. тонн.

«Дотримання оптимальних термінів при збиранні врожаю зернових культур є дуже важливим фактором для збереження вирощеного врожаю, недопущення втрат зерна та його якості. Адже необхідно не тільки обмолотити посіви, а потрібне зерно з відповідними до стандарту якісними характеристиками. А це означає, що зібране зерно  за необхідності висушити, доставити на елеватори і реалізувати якісну продукцію», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Залишити коментар: