Конференції. Семінари. Форуми.

«Живе спілкування у полі» – мінісемінари у ПАП «Агропродсервіс»

08.07.2020

Впродовж червня у ПАП «Агропродсервіс» проводили мінісемінари під назвою «Живе спілкування у полі». Це новий формат діалогу з партнерами та клієнтами, який цьогоріч, через пандемію коронавірусу, організували в компанії замість традиційного Міжнародного форуму аграрних інновацій «Нове Зернятко».

Під час семінарів гості мали змогу оглянути тематичні демоділянки, насіннєві посіви, отримати консультації в полях від фахівців галузей насінництва та рослинництва, а також ознайомитися з технологіями вирощування, з роботою насіннєвого заводу та насіннєвої лабораторії.

Тепла атмосфера, дружні розмови, жваві дискусії, нові знання, обмін досвідом – все це чекало на аграріїв під час заходу.

 «Цьогоріч Міжнародний форум аграрних інновацій «Нове Зернятко» мав відзначати 5-річний ювілей. Проте, зважаючи на реалії, ми змушені були відмовитися від святкування. Але, щоб не втрачати живого спілкування з усіма вами, ми вирішили організувати мінісемінари, які так і назвали «Живе спілкування у полі». Адже для нас дуже важливо дізнатися, що саме цікавить аграріїв, з якими труднощами ви стикаєтеся,  а також подарувати вам гарні враження, знання, новий досвід, які допоможуть отримати кращі врожаї», – сказав у вітальному слові директор ПАП «Агропродсервіс» Іван Карачка.

«У структурі компанії «Агропродсервіс» – 7 господарств зі загальним земельним банком 45 тис. га у Тернопільській, Івано-Франківській і Львівській областях. Відділення ПАП «Агропродсервіс» у селі Настасів Тернопільського району, звідки й бере свій початок компанія, має в обробітку 9,5 тис. га землі, тут представлені всі насіннєві культури (окрім ячменю озимого), які вирощують у господарстві. Сівозміна – п’ятипілка: цукровий буряк – ярий ячмінь або яра пшениця, після ярини – кукурудза – соя – озима пшениця, потім знову вертаємось до цукрового буряка.

Зазначу, що ми – найбільше бурякосійне господарство на Тернопільщині. Цьогоріч посіяли 3,8 тис. га цієї культури, а наступного року плануємо збільшити площі  до 4,0-4,5 тис. га», – розповів присутнім заступник директора ПАП «Агропродсервіс» Олег Чалик.

З інформацією про посіви, представлені на полях, гостей заходу ознайомила Любов Джурик, агроном-консультант із насінництва ПАП «Агропродсервіс»:

«Понад 20% усіх площ «Агропродсервісу» становлять насіннєві посіви (4,5 тис. га).

У сортовому складі – 51 сорт: 26 – на розмноженні на замовлення оригінаторів і дистриб’юторів (1,6 тис. га), а 25 сортів (2,9 тисячі гектарів) – це наше портфоліо насіння.

Вирощуємо  озиму пшеницю 11 сортів: Богемія, Гюстав, Катаріна, Мачболл, Практік, Ребелл, РЖТ Реформ, Тобак, Турандот, Фелікс, Юлія, таких провідних оригінаторів як РАЖТ,  Заатен-Уніон (Румунія і Німеччина), Селген (Чехія), озимий ячмінь (2 сорти – Луран і Лестер), яру пшеницю (Кітрі та Куінтус), ярий ячмінь (сорт Себастьян – один із найкращих і найпопулярніших пивоварних сортів, який сьогодні немає аналогів за якістю в Україні), горох (5 сортів, із яких три – жовтозерні: Есо, Астронавт, Саламанка, і два – зеленозерні: Імпульс і Кампус), сою і кормові боби».

Впродовж всього періоду проведення мінісемінарів запрошені гості, серед яких були керівники та агрономи с/г підприємств зі семи сусідніх областей, жваво обговорювали в полі особливості кожного з представлених сортів (переваги та недоліки) та з неподільною цікавістю прислухалися до «тонкощів» вирощування кожного з них зокрема. Весь час між спеціалістами йшли професійні дискусії щодо технологій вирощування різних с/г культур, впливу ґрунтів, погодних умов на їхню продуктивність і багато інших питань. Відбувалося «Живе спілкування у полі»!

© Анна Артим

Фото: ПАП «Агропродсервіс»

Залишити коментар: