Конференції. Семінари. Форуми.

Конференція «Quo vadis, АГРО?»

09.07.2020

«Quo vadis, АГРО?» – так звучить тема для дискусії щодо майбутнього агросектору в посткарантинних реаліях.

7 липня на базі Terminal Z (Київська обл.) провели бізнес-конференцію «Quo vadis, АГРО?», яку організували асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABеvent. Наскрізною темою  заходу стало питання майбутнього розвитку українських агровиробників в умовах коронакризи та шляхів диверсифікації бізнесу в нових економічних реаліях.

Алекс Ліссітса, президент УКАБ, генеральний директор ІМКакцентував, що з огляду на те, що населення світу стрімко зростає і, згідно з даними FAO, у 2050 році потрібно буде виробляти на 60% більше продуктів харчування, ніж у 2007 році, уже тепер потрібно думати, як нагодувати таку кількість людей. Перерозподіл якісних харчових продуктів між багатими та бідними країнами світу – це та тема, про яку варто говорити вже сьогодні. «Сьогоднішні виклики для сільського господарства можуть бути вирішені шляхом збільшення ефективного використання природних ресурсів і заміною виробництва ресурсоємних продуктів харчування, зокрема й м’яса. Ми маємо втричі зменшити споживання м’яса шляхом підняття ціни на нього. Також варто зазначити, якщо раніше під час виробництва всі орієнтувались на рентабельність, ціни та перспективи, то найближчі роки в кожному геополітичному рішенні на перше місце стане здоров’я людини. Екологічні проблеми та глобальне потепління примусять підприємців кардинально переглянути технології та підходи. Буде дорого, але іншого виходу немає», – розповів Алекс Ліссітса.

В розрізі нових реалій прибутковість в агросекторі падатиме, тому потрібно шукати рішення диверсифікації виробництва: «Це можуть бути нішеві культури, органіка, вертикальна інтеграція, рослинне молоко та м’ясо. Нові технології, як-от ультраточне землеробство CRISP та карбонові ферми скоро стануть реальністю», – додав Алекс Ліссітса.

За словами  Тараса Гагалюка,  старшого наукового співробітника ІАМОчинниками, які підвищують імовірність життєздатності підприємства в кризові періоди, є: зростання рівня основних фондів у докризові роки, збільшення розмірів земель і примноження продажів. На думку експерта, сільське господарства залишається лідером на ринку злиттів і поглинань, і це особливо актуально у кризовий час. Одним із основних чинників для поглинання є кредитна заборгованість. «Крім поглинань, є й інші способи для підприємств, щоб вийти з кризи. Сьогодні багато представників ринку створюють цифрові проєкти задля оптимізації усіх процесів підприємств», — прокоментував Тарас Гагалюк.

Станіслав Луцкович, директор West Millsнаголосив, що рослинне м’ясо – реальність нашого часу, та пояснив, чому за рослинним м’ясом майбутнє: «Технологія виробництва такого м’яса дозволяє на 99% скоротити використання води, на 93% економить місце виробництва та на 90% зменшує викиди СО2. Тенденція споживання рослинного м’яса вже зараз стрімко поширюється у світі, і зовсім скоро стане ще глобальнішою». 

Під час публічної панелі, присвяченої виживанню в новій ері агровиробництва, Юлія Каменєва, директор із маркетингу LNZ Group, розповіла про кейс переходу продажів компанії в онлайн: «LNZ web – це наш останній проєкт, який показав колосальну динаміку росту. З погляду маркетингу, однією з проблем було «достукатися» до малого виробника, але ми кожен день працюємо над пошуком і покращенням наших інструментів. Варто також зазначити, що частина цільової аудиторії фермерів достатньо консервативна і їм ніщо не замінить контакти тет-а-тет. Проте, незважаючи на це, доля онлайн продажів в Україні ростиме, і молоде покоління фермерів хоче змінювати модель, яка є сьогодні. Вони не хочуть багато говорити – вони хочуть вирішувати все натисканням однієї кнопки».

В останній панельній дискусії також взяли участь: Тарас Баштанник, генеральний директор ТОВ «Українська ягода», Роман Лещенко, Голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, Сергій Кравчук, генеральний директор Gals Agro. 

Конференція «Quo vadis, АГРО?» відбулася за підтримки: ексклюзивного технічного партнера – дистриб’ютора сільськогосподарської техніки Zeppelin-Agro; ексклюзивного партнера – диверсифікованого агрохолдингу LNZ Group; партнера – науково-дослідного інституту IAMO; партнера – міжнародного експертного центру LaScalA; ексклюзивного інтернет-партнера – онлайн-ресурсу АgroPortal.ua; маркетинг партнера – агенції інтернет-маркетингу Destra; Terminal Z – організаційного партнера та «Епіцентру», який надав засоби індивідуального захисту. 

Асоціація «Український аграрного бізнесу» та агенція UCABevent запрошують на найочікуванішу подію на аграрному ринку — XI Міжнародну конференцію «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM), яку проводитимуть 10 вересня на базі Terminal Z. Не вагайтеся і реєструйтеся! Буде грандіозно!
Реєстрація: 
https://lfm.com.ua/

Залишити коментар: