Гість номера

Зустріч через роки

15.10.2014

Час від часу хочеться повернутися туди, де колись побував і до людей, з якими мав приємність познайомитися. Село Пчани Жидачівського району на Львівщині – одна з таких цікавих місцин. Декілька років тому, напевно, волею долі, тут пощастило побувати у відрядженні. Фермерське господарство «Пчани-Денькович» – його яскрава візитівка. Пам`ятаю нашу розмову з головою цього колективу паном Богданом Деньковичем, як вдається йому і його трудівникам вижити у нелегкий час. Запитав і про мрію і чи є вона у нього. У відповідь почув, що йому будь-що хочеться щось придбати зі сучасної техніки, бо зі застарілим інвентарем, як кажуть, далеко не заїдеш.

А зовсім недавно довідуюсь, що давно омріяна техніка все-таки прибула у Пчани. Якщо є привід – ну як не поїхати знову.

Застали обнову – New Holland – у полі: і трактор на оранці, і комбайн на збиранні гречки. Зауважте, уже після свята Покрови. Більше ніж 20 років, окрім бур`яну тут нічого корисного не росло, а нині ця площа з розкішною круп`яною культурою. І новий комбайн – неначе корабель у морі. Якщо хочете бути з урожаєм, то не бійтесь експериментувати! Лише освіченим і сміливим фахівцям земля щедро віддячує.

Цікавимось звідки з`явилися кошти на придбання далеко не дешевої техніки.

Знаєте, навіть без попередньої передоплати, а це 20% від вартості сільськогосподарської техніки, компанія New Holland повірила у нас, як своїх партнерів, і реалізувала нам все, що замовили. Довіра – вагомий стимул до подальшої праці, – щиро ділиться пан Богдан. – Гроші з`явилися згодом. Взяли 4 млн кредит у гривнях. Банк, з яким ми давно співпрацюємо, надав його під двадцять з половиною відсотків. Завдяки реалізації вирощеної цього року продукції, уже розрахувалися за придбану техніку та погашуємо банківський кредит. Кошти у касу фермерського господарства вже надійшли від реалізації насіння ріпаку (один мільйон гривень), ще один мільйон – за реалізацію м`яса ВРХ тощо. Маємо солідні запаси вирощеної продукції, то ж обов’язково будуть і прибутки.

Свою біографію фермерське господарство «Пчани-Денькович» розпочало п’ять років тому з одного теляти у стайні та давно не ораної землі, а нині вже маємо більше ніж тисячу голів ВРХ, 250 свиней, 40 коней. Солідний технічний парк. Склади заповнені добірним зерном і поживним кормом для тварин, – каже співрозмовник. – Крім нещодавно придбаних трактора та нового комбайна, маємо також і новий сучасний комплекс для передпосівного обробітку ґрунту, сівалку.

Серед помітних обнов господарства – зерноочисний комплекс, потужність якого 200 тонн зерна за день. Коли очищали вручну, то й тижня було замало. Якщо господарювати – то з розмахом. Чимало колег і знайомих і донині не можуть повірити, що Богдан Денькович не впав у відчай та не злякався труднощів, а успішно вирішує виробничі завдання, продовжує розбудовувати господарство. Зокрема, нове приміщення для 150 корів зі сучасною доїльною залою, холодильниками. До речі, фермерське господарство щодня реалізує півтори тонни молока. А за місяць у касу господарства надходить 200 тисяч гривень за його продаж.

Затримки із розрахунком за отриману продукцію з боку заводу не було. Взаємини партнерів тримаються на довірі й порядності. Не дуже вірилося, що таке можливе сьогодні.

– Нашому фермерському господарству присвоєно три статуси, – розмірковує Богдан Денькович, – Воно, насамперед, є насіннєвим господарством – реалізує продукцію першої репродукції, племрепродуктором із вирощування поголів’я молочного напряму симентальської породи та племрепродуктором з вирощування худоби Волинської м`ясної. Послугами господарства нині користується у трьох районах Львівщини, закупляючи і насіння зернових, і продуктивних телиць.

Господарство уже тривалий час вирощує екологічно чисту продукцію. Це багаторічна традиція та вимога часу. Щорічно тут вносять по 100 тонн органічних добрив на гектар ріллі. До того ж, на площі 700 гектарів, виділених під зернові культури, крім мінеральних добрив один раз на п’ять років вносять й органіку. За часів правління В. Януковича з подачі інспекторів управління екології та природних ресурсів проти Богдана Деньковича було відкрито три кримінальні справи лише за те, що використовує гній для підвищення родючості ґрунтів. Сліпо сповідуючи недолуге законодавство, горе-інспектори за вказівкою згори виконували команду «фас», глумлячись над керівниками та колективами. Штрафи по 100 і більше тисяч гривень завдали багатьом непоправної шкоди. Денькович не побоявся захистити власну справу і своє ім`я. Інспекторам-здирникам не вдалося поставити його на коліна, людину, сильну духом і волею до перемоги.

Нині в господарстві створено 28 робочих місць, своєчасно сплачують податки. Щомісячна зарплатня становить від двох до п’яти тисяч гривень, заборгованості не було. За використання земельних паїв кожен селянин отримує 450-500 кг зерна, а ще господарство взяло на себе зобов’язання надавати свою техніку для обробітку присадибних ділянок, допомагати з насіннєвим матеріалом, добривами тощо.

Справді, час рікою пливе. Три роки після нашої зустрічі минули як один день, але не даремно. Здається усе вже є, і можна було б трохи відпочити. Та Богдан Степанович знову повний новими планами, ідеями, пропозиціями. Передусім хоче продовжити співпрацю з компанією New Holland. Зрештою, ці взаємини ніколи не переривалися. Планує придбати ще один новий трактор, комбайн і передпосівний комплекс. Круто! А якщо сказав – то обов`язково свого доб’ється. Молодий, настирний, з характером. Родом із карпатського села, що у Сколівському районі. З багатодітної сім`ї – вісім братів і дві сестрички. Багато та наполегливо вчився. Технікум, Львівський ветеринарний інститут (нині академія). За фахом ветлікар, тому й багато худоби в господарстві. Жоден метр не пустує, а агрономію опанував завдяки своєму колезі, випускнику Львівського національного аграрного університету, агроному Мирону Пильо. Рослинництво і тваринництво у сільському господарстві  – як два крила.

Життя – велика школа, напевно тому пан Богдан розуміє проблеми та нужди своїх земляків, сільських трудівників, з якими зустрічається щодня, працює пліч-о-пліч. Він своє сильне плече вчасно підставляє тим, хто звертається за допомогою. У час важкий і неспокійний.

Нещодавно подружжя Деньковичів видало заміж доньку, благословивши на довге щасливе життя молодят. Уже розпочав свою трудову діяльність і син, молодий слідчий. Власне й за такими – нова сторінка у діяльності української міліції. Отож, щиро вітаючи Деньковичів з приємними подіями у їхньому житті, вірю, що  колись знову зустрінемось у Пчанах.

Андрій Бричко, механізатор, місцевий фермер:

«Дуже щасливий, що мені довірили управляти новою технікою New Holland. Вона надійна та продуктивна. Має високу та стабільну швидкість збирання всіх сортів зернових культур. Продуктивність трактора на оранці за день – 20 гектарів, енергоощадний – 14-17 літрів пального на гектар. Кабіни нових конструкцій забезпечили комфортні й зручні умови праці. Привабливий дизайн успішно поєднується з добре продуманим розміщенням органів управління, від праці отримую велику насолоду. Техніка майбутнього вже сьогодні знайшла прописку у Пчанах. Бажаю й іншим колективам потоваришувати з компанією New Holland».

Роман Юзьв`як, директор Львівського відділення компанії «Агротерра»:

«Із фермерським господарством «Пчани-Денькович» ми співпрацюємо давно, маємо гарні взаємини. Те, що купили нашу техніку – факт довіри один до одного. Богдану Деньковичу справді віримо, з ним хочеться працювати. Він завжди скаже правду, якщо щось не сподобається чи має зауваження до нас щодо роботи техніки. Нині наше завдання – навчити сільських механізаторів досконало оволодіти складними механізмами. Важливо, що пан Богдан подає особистий приклад дбайливого ставлення до техніки. Він сучасний керівник із сучасним мисленням.

Ми працюємо над тим, щоб утвердити себе на ринку сільськогосподарської техніки в Україні. Нас знають, нашою продукцією цікавляться. У Львівській та інших областях Західної України маємо майже півтори тисячі клієнтів, з якими ми постійно контактуємо телефоном, виїжджаємо до них у разі потреби. Це – системна робота. За клієнта потрібно боротися. І не важливо, чи у нього 20 чи 4 тисячі гектарів в обробітку. Важливо «зачепитися» за ринок, реалізувати якомога більше техніки, заповнити завойовану нішу практичними ідеями та пропозиціями. Ми оперативно реагуємо, коли до нас звертаються за допомогою. Маємо широкий асортимент продукції, що полегшує пошук оптимальних рішень. New Holland – світовий лідер у виробництві сучасної техніки та технологій, створених для підтримки успіху клієнтів, чиє життя пов’язане зі землею. За бажання, ми обов’язково поділимось безцінним досвідом компанії для розвитку вашої власної справи. Маємо якісну технічну базу, високий рівень обслуговування, що забезпечить ефективну роботу сільськогосподарських підприємств. Запропонуємо найефективнішу продукцію для вашої справи, проконсультуємо та допоможемо знайти зручні інструменти кредитування і фінансування, запропонуємо гнучку систему знижок».

Анатолій Очколас

Залишити коментар: