Новини

Аграрний комітет врахував позицію ВАР та підтримав законопроекти, які захищають аграріїв на окупованих і деокупованих територіях

25.02.2023

Всеукраїнська Аграрна Рада  23 лютого взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, де було піднято питання легалізаціїї сільськогосподарського виробництва на тимчасово окупованих територіях.  

Йдеться про законопроекти № 7646 “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України та №7647 «Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність».

ВАР постійно наполягає, щоб вищевказані законопроекти були якнайшвидше розглянуті і прийняті парламентом.

Аграрії на деокупованих територіях вже сьогодні отримують звинувачення у колаборації з ворогом та  нерідко знаходяться під слідчими діями.

 «Зокрема, після деокупації Харківщини почалися фільтраційні роботи по відношенню до товаровиробників. Деякі наші учасники знаходяться під вартою, вони не мають можливості перебувати вдома під час слідчих дій. Їх вина лише в тому, що вони залишилися на своїй території, здійснювали господарську діяльність. Сам факт господарської діяльності, зокрема в АПК, не може бути кримінально караним», – зазначив Денис Марчук, заступник голови ВАР,  під час засідання аграрного комітету.

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав законопроекти 7646 та 7647 та рекомендував до розгляду профільному комітету з питань правоохоронної діяльності з подальшим винесенням у сесійну залу парламенту.

Прийняття законопроектів 7646 та 7647 стане позитивним сигналом для аграріїв на окупованих територіях, які чекають на звільнення, для проведення весняної посівної кампанії.

Залишити коментар: