Виставки

«АГРО 2015»: прогрес прямо тут і зараз

10.06.2015

«За кілька хвилин відбудеться урочисте відкриття виставки «АГРО 2015!», «Запрошуємо на презентацію технічної новинки…», «Через півгодини проходитиме семінар за земельними питаннями…», «Приходьте на прес-конференцію до нашої компанії…», «Приємно з вами познайомитись! Розкажіть про ваше видання, будь ласка…». Ми майже безперервно неслись крізь зустрічі зі старими добрими знайомими, раділи новим знайомствам, жадібно поглинали красу експозицій, що блищали на сонці, та поглиблювались у величезність події, і не дивлячись на справжню липневу спеку, яку з незвички не легко було переносити, з цікавістю продуктивно попрацювали у всіх павільйонах та стендах.

XXVII Міжнародна агропромислова виставка «АГРО 2015» – найбільший аграрний захід Східної Європи – відбулася пафосно, урочисто, інтенсивно, насичено, з 3 по 6 червня. Не хочеться лицемірно прикрашати – вона була менша у порівнянні з попередніми роками, це не секрет, і зрозуміло, чому. Втім, скорочення масштабу виставки не відігралось на ній принципово: вона все одно зберегла свою унікальну родзинку – всі провідні сільгоспвиробники України та світу й одразу зібрались разом у всій красі. Де ще таке можна побачити?

Офіційно відкрив захід Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Михайлович Павленко, який висловив впевнену надію на позитивну роль «АГРО 2015» у подальшому розвитку сільського господарства України, особливо в контексті виходу на міжнародні ринки. А що він ще мав сказати? У всіх нас є така надія, принаймні, більшість аграріїв точно робить реальні справи для сприяння розвитку галузі. Шкода тільки, що це поки що відбувається не спільними зусиллями разом із владою.

Традиційно в програму експозиції були включені спеціалізовані виставки:

«ЕкспоАгроТех» – завжди необхідне залізо: техніка та запасні частини для всіх сфер аграрної промисловості;
«Hi-Tech АГРО» – джерело майбутнього прогресу: технології точного землеробства, GPS та GIS, автоматизація, провідні ідеї енергетики;
«Біопаливо» – одна з найактуальніших на сьогодні сфер: обладнання, технології та сировина для газового, рідкого та твердого біопалива;
«ANIMAL`EX» – з плоті і крові: безпосередньо тварини, будівництво та реконструкція споруд для худоби і птиці, обладнання для утримання, генетика, ветеринарія, кормова промисловість та ін.;
«Рослинництво і агрохімія» – один з найбільших сегментів: аграрна наука, техніка для рослинництва, агрохімія, садівництво, городництво, теплиці та ін.;
«ORGANIС» – здорова альтернатива: органічна продукція та технології її виробництва, еко-упаковка, еко-корми, еко-добрива, органічні продукти гігієни;
«AGRO BUILD-EXPO» – тверда основа: агробудівництво;
«FISHEXPO» – підводний світ: обладнання для промислового рибництва та утримання водойм, корми, рибгоспи та ін.;
«ЕквіСвіт» – сектор для азартних: кінний спорт та розведення коней;
«Світ вина» – вишуканість смаку: виноробство.

Кожна з цих виставок – окремий специфічний простір, який по-своєму вражає: як продукцією, так і колом людей. Яскравим прикладом в цьому контексті був сектор експозицій з технікою та обладнанням – найбільший у порівнянні з іншими на «АГРО 2015»: серед блискучих агрегатів різних призначень, форм, розмірів та конфігурацій (відомі компанії: «ВФК», «АМАКО-Україна», «Завод Пожспецмаш», «Івеко Україна», «Львівагромашпроект», «Маскіо-Ґаспардо Україна», «Оріхівсільмаш», «Будмонтаж Колос», «Агропромислова компанія «Беста», «Велес-Агро», «Українська овочева компанія» та багато інших) раз у раз відбувались презентації нових моделей техніки, прес-конференції з виступами керівників та спеціалістів – тільки встигай усюди.

Я поспілкувалась з керівником «Європейської аграрної компанії», офіційним дилером New Holland Agriculture в Україні, Калюжним Юрієм Ігоровичем, який представив свою компанію та розповів про новинки техніки: «Як найбільший дилер техніки New Holland в Україні ми кожен рік відвідуємо виставку «АГРО 2015». В цьому році ми представляємо тут три нові моделі New Holland: комбайни ТС 5.90 та СХ 6090 і трактор Т8.410. Хочу зазначити, що в цьому році, у зв’язку зі сприятливими погодними умовами, аграрії очікують на добрий врожай, і тому є великий попит на придбання зернозбиральних комбайнів, який навіть перевищує пропозицію. У нас дуже розвинута система роботи з клієнтами: постійно діють спеціальні акції, є широкий спектр різних умов по придбанню техніки».

Техніка бренду Case IH, яка, як і New Holland, входить у глобальну корпорацію «CNH Industrial», також була широко представлена на виставці. Сідько Дмитро Павлович, начальник відділу маркетингу компанії «Titan Machinery Ukraine» – офіційного дистриб’ютора техніки Case IH в Україні, дав мені декілька коментарів про поточну роботу підприємства: «В цьому році ми акцентували увагу на широкозахватній техніці, і тут на виставці у нас представлені найбільші з модельного ряду комбайн, трактор, обприскувач, плуг. Є агрегати, які ми вперше демонструємо на «АГРО 2015», наприклад, самохідний обприскувач Patriot SPX 4430. Важливим завданням для нащої компанії залишається підвищення якості сервісу, відкриття нових його граней, і в цьому контексті цікавими є наші послуги по обробці землі – для цього ми маємо спеціальний парк техніки та спеціалістів: клієнту залишається тільки зробити замовлення, а решту ми зробимо самі».

Продовжуючи нашу технічну ініціацію, ми познайомились і з провідним вітчизняним виробником техніки – брендом «Лозівські машини», який належить до Індустріальної групи УПЕК. Директор з маркетингу та продажів УПЕК Гіршфельд Роман Анатолійович розповів нам про представлену на виставці інноваційну модель – дискову борону-лущильник ДУКАТ: «Агрегати цієї серії є лідерами на вітчизняному ринку виробників агротехніки, це приклад вигідного заміщення імпортних аналогів, бо наші машини не поступаються в якості. Співвідношення високої ефективності та низької енерговитратності при прийнятній ціні робить нашу техніку бажаною для аграріїв».
Після огляду техніки, що, напевно, добре підігрілась на сонці, як власне і я, відправилась у закритий павільйон з підприємствами сфери рослинництва, де мою увагу привернув стенд ТзОВ «Бучачагрохлібпром». Петро Іванович Гадз, Голова наглядової ради компанії, виділив декілька хвилин, щоб надати мені коментар: «Аграрний сектор – найважливіший в Україні, тому, навіть не дивлячись на ситуацію в державі, всі аграрії мають бути присутніми на такому великому заході, як «АГРО 2015». Я сподіваюсь, що згодом в нашу країну будуть з’їжджатися найбільші агровиробники зі всього світу. Особисто я намагаюсь максимально вкладатись в розвиток українського аграрного сектору, навіть нещодавно «Бучачагрохлібпром» увійшов – вже п’ятий раз підряд – в 100 кращих підприємств за версією журналу «Ukrainian Farmer» в номінації «Стабільність розвитку», що мені дуже приємно».
Те, що ми бачили на виставці – це ніби гребінь великої потужної хвилі. Вона несе галузь вперед до нових берегів, вона оновлює – тільки втримайся. Ми знаємо про багатьох агровиробників, що побували на «АГРО 2015», як вони готувались до того, щоб опинитись на цій хвилі, який важкий шлях пройшли. І навіч бачили, яким є результат роботи виставки – в живому процесі позитивного спілкування. В тому і полягає наше завдання як аграрного видання: тримати руку на пульсі всього, що відбувається в сільському господарстві та сприяти якомога найбільш благополучним результатам подій. А глобальні наслідки покаже час.

Тетяна Бєлінська

Залишити коментар: