Виставки

Відбулася 29-а виставка-ярмарок «Агро-Поділля 2013»

15.09.2013

7-го вересня у місті Хмельницькому відбулася агропромислова виставка-ярмарок «Агро-Поділля 2013», на якій свої здобутки представили усі районні центри Хмельниччини (Білогірський, Віньковецький, Кам’янець-Подільський, Волочиський, Красилівський, Летичівський, Новоушицький, Полонський, Городоцький, Деражнянський, Дунаєвецький, Славутський, Ізяславський, Старокостянтинівський, Теофіпольський, Хмельницький, Чемеровецький, Шепетівський та Ярмолинецький райони). Виставку відвідала рекордна кількість учасників та гостей дійства – близько 20-ти тисяч осіб.

«Агро-Поділля» приймає гостей уже не вперше. Цього року на подію завітали делегації із десяти обласних центрів України, а розпочав її урочистою промовою голова обласної державної адміністрації Ядуха В. С.:

«Більшості з вас відомі слова українського краєзнавця Федора Плотніра: «Якщо буде жити село, то житиме й Україна». Сьогодні Хмельниччина може пишатися своїми хліборобами. Вона показала усій Україні, що у нас вони найкращі. За період останніх трьох років розорано близько 170 тисяч гектарів землі, яка пустувала десятиліттями, а в обробітку зараз перебуває більше 1 мільйона 137 тисяч гектарів землі. Тільки в минулому році посаджено 300 гектарів молодих садів. Це говорить про те, що ми не стоїмо на місці, а рухаємося вперед. Галузь забезпечує продуктами харчування населення, тож потрібно приділяти особливу розвитку аграрного сектора економіки і залучити молодих спеціалістів до розбудови села, зробити все для того, щоб сільськогосподарські формування розвивалися».

Було виголошено статистичні дані по величині площ розораних та засаджених земель, по кількості збору ранніх зернових культур окремих районів Хмельниччини. Зазначено, що за цей час область збільшила валовий збір зерна на один мільйон тонн, а урожайність – на п’ятнадцять центнерів з гектара. Голова облдержадміністрації подякував аграріям за плідну і сумлінну роботу, проте заохочував не зупинятися на досягнутому, працювати і робити висновки:

«Ми бачимо деяку строкатість і зменшення урожайності по деяких територіях, але працюватимемо, аби в подальшому уникнути цього.  Ще раз ставимо перед собою завдання – земля має бути передана тим, хто її любить, хто вирощує гарні врожаї і допомагає розвивати село. Землю обманути неможливо – землі потрібно давати правду».

За особливі здобутки у галузях тваринництва та рослинництва були вручені почесні дипломи та подарунки. Відзначили АХК «VITAGRO», ДПДГ «Пасічну» та багато інших. Представників Волочиського і Городоцького районів за велику кількість намолоченого зерна (понад 100 тисяч тонн ранніх зернових) нагороджено грамотами, а за високий показник у галузі тваринництва відзнаку одержав Хмельницький район. 

До уваги гостей аграрії Хмельниччини представили свої досягнення, а також – численні надбання з досвіду роботи харчової та переробної промисловості, галузей скотарства, птахівництва, бджільництва, науково-методичні доробки навчальних закладів, наукових установ, різноманітної сільськогосподарської техніки, яка відповідає новітнім прогресивним технологіям. На стендах виставки можна було одержати інформацію про сучасні та надійні технології для будь-якого господарства, а також – придбати обладнання. «Волинська фондова компанія» презентувала потужні машини таких відомих виробників як «UNIA», «AGCO» та «KUHN», ЗАТ “ГАЛНАФТОХІМ” – мінеральні добрива, засоби захисту рослин та аграрну техніку. Було запропоновано й багато іншої продукції різних фірм та компаній.

Районні музичні колективи розважали присутніх народними та авторськими піснями. Особливу увагу гостей привернув колектив «Лісапедний батальйон», що виборов першість на відомому телевізійному шоу «Україна має таланти – 5». На ярмарку можна було придбати гриби, мед, продукти молочного виробництва, саджанці культурних порід та багато-багато іншого. Під час дійства у великих казанах варили кашу, пригощали молоком та частували запеченим на багатті м’ясом. Юнаки у козацьких строях їздили кіньми на заздалегідь облаштованих іподромах (їх на виставці було два), малеча ж мала радість покататися на красивих та доглянутих поні. Також у рамках події організатори представили виставку короваїв, які були привезені з усіх куточків Хмельниччини, адже кожен район спік власний виріб. Присутні на дійстві могли знайти собі розвагу до вподоби та смаку, адже їх на святі було чимало.

Матеріал підготувала Хім’як Юлія