Виставки

Восьма Міжнародна виставка «Деревообробка-2015», Львів, 19-22 травня 2015 р.

28.05.2015

На Восьмій Міжнародній виставці «Деревообробка-2015», що проходила у Львові з 19 по 22 травня цього року, було представлено обладнання для лісового господарства, деревообробне обладнання, інструмент і котли на відходах деревини.
У багатьох читачів одразу виникають запитання, мовляв, при чому тут деревообробка і сільське господарство, що ж такого запропонувала виставка, що би зацікавило аграріїв – фермерів, господарів?

Ось власне про такі діючі експонати, які знадобилися б сільгосппідприємствам ми хочемо розповісти. Насамперед про техніку, яка притягує своїм зовнішнім виглядом і новизною – трактор YTO-X1204 від компанії АМАКО Україна. Тягове зусилля даної моделі перевершує аналоги у сегменті 120-130 к.с. Завдяки 6-ти циліндровому двигуну за ліцензією PERKINS з запасом крутного моменту у 26% гарантує, що трактор може без проблем працювати з важкими агрегати, навіть, в умовах тяжкої прохідності. Маючи вал відбору потужності дискового типу, трактор з агрегатованим обладнанням має високий рівень зусилля, яке передається на кардан, що в свою чергу потрібно для агрегатів, особливо різного типу дробарок та змішувачів.

Цей працездатний та потужний «сталевий кінь» був агрегатований щеподробаркою – подрібнювачем деревини, виробництва фінської компанії FARMI. Прямо на очах у широкого представництва відвідувачів виставки було продемонстровано подрібнювач деревини у дії. Вмикається двигун трактора – і щеподробарка починає працювати. Менеджер компанії «Д Лайт», яка представляє дану дробарку, бере у руки майже півтораметрову дубову колоду у діаметрі до 15-18 см і кладе її у спеціальну горловину для подальшого дроблення. Секунда-дві – і колоди якби й не було. А замість неї – подрібнена щепа – чудовий матеріал для твердопаливних котлів і не тільки. Не було б цього потужного трактора від компанії АМАКО – не побачили б роботи агрегата для подрібнення деревини.

Федір Скоцик, керівник Львівського відділення Тернопільського сервісного центру компанії АМАКО Україна:

Наша участь у виставці «Деревообробка-2015» виникла доволі несподівано. Це своєрідний експеримент. Ми вперше беремо участь у подібних виставках. Це пов’язано з тим, що на ринку виробників, дистриб’юторів існує доволі тісний контакт і власне виникла така ситуація, що фінський виробник – компанія FARMI, яка працює з 50 країнами світу з обладнанням для деревообробної галузі, привезла у Львів машину власного виробництва для подрібнення деревини. Їх дистриб’ютор – компанія «Д Лайт», м. Харків. Керівник цієї дистриб’юторської компанії задзвонив мені і попросив, щоб ми надали на виставку для агрегатування трактор потужністю від 90 до 120 к.с. На демонстраційному майданчику у Львові, біля нашого офісу був трактор китайського виробництва державного заводу, потужністю 120-130 к.с. Домовились про спільну участь у виставці. І ось ми уже знаходимось на Восьмій Міжнародній виставці «Деревообробка-2015», спілкуємось з представниками фінського виробника. Розповідаємо відвідувачам виставки про продукцію АМАКО Україна. І така співпраця, без сумніву, принесе добрий результат, додасть престижу і нам, і нашим партнерам.

– Федоре Євстахійовичу, Ви давно співпрацюєте з сільгоспвиробниками. Як ще можна використати цей подрібнювач деревини і для яких робіт?

Федір Скоцик:
У сучасних умовах, коли ми шукаємо альтернативу збереження енергії, коли ми шукаємо альтернативу заміни газу – подібні машини користуються надзвичайно великим попитом. Даний агрегат фінського виробника FARMI FOREST подрібнює деревину, а далі з цієї сировини, логічно, виготовляють так звані брикети. Їх ще називають пелетами для твердого палива, які є альтернативою вугілля. Тут, на виставці ми познайомилися з виробниками, які мають обладнання для виробництва вищеназваних пелетів. У подальшому для сільгоспвиробника це буде цікаво. Тому, що виробники хочуть перейти на зерносушарки, які будуть працювати на твердому паливі. І звісно, подібна машина здатна подрібнювати не тільки деревину, а й солому ріпаку, де є висушене тверде стебло. І найголовніше – що машина працює від валу відбору потужності трактора. А для цього не потрібно будувати якісь спеціальні приміщення, що вимагають великих затрат. Це можна робити на подвір’ї будь-якого господарства. Навіть у полі з транспортуванням дробарки. Економічна вигода надзвичайно велика, за ними – велика перспектива.

– На яких ще проблемах варто зосередити увагу?

Федір Скоцик:
Оскільки компанія АМАКО має цілий ряд продукції для сільгоспвиробника, у тому числі й зерносушарки, то варто подумати про те, що ж стане джерелом енергії для них, або камер сушіння продукції садівництва та плодоовочівництва. У садах, де так само є чимало гілок, старих дерев, відходи фактично не використовуються, а спалюються. А ми можемо позбутися маси сміття і перетворити його у цінний продукт, який принесе користь усім трудівникам сільського господарства.

Ханну Оянперя, представник компанії FARMI FOREST (Фінляндія):
Раніше ми відчували великі проблеми, коли наша машина подрібнення деревини працювала з малопотужним трактором. А трактор YTO X 1204, який надала для виставки компанія АМАКО Україна, заставив мене повірити, що все буде гаразд. І сьогодні, і у найближчій перспективі. А крім великої потужності ця новинка підійде для багатьох наших клієнтів. Я помітив, що зацікавлені учасники виставки оглядають щеподробарку у комплексі з трактором. Це цікавий технічний та ефективний симбіоз. Ми й надалі будемо дружити з АМАКО, підтримувати добрі стосунки. Відмінний варіант і для того, щоб спільно запропонувати нашу продукцію на міжнародній виставці «Агро-2015» у Києві.

На виставці «Деревообробка-2015» ми вирішили поспілкуватись й з менеджером дистриб’юторської компанії «Д Лайт», м. Харків, Євгеном Ковалем. Власне на виставці компанія представляла подрібнювач деревини – щеподробарку FARMI FOREST, виробництва Фінляндії.

– Євгене Юрійовичу, розкажіть, будь ласка, про технічні особливості, технічні параметри машини, яку представляєте на виставці.

Євген Коваль, менеджер з продажу компанії «Д Лайт», м. Харків:
У машини FARMI 260 НF – підсилений каркас, подвійний ротор, здвоєні роликові підшипники, призначені для того, щоб витримувати радіальні та осьові навантаження, ножі зроблені із спеціальної сталі, стійкої до пошкоджень. На нині подрібнювачі виготовляють у двох варіантах: пересувні і стаціонарні. Пересувні приводять у дію від трактора через карданний вал. А стаціонарні – від електродвигуна з допомогою клиноремінної передачі. Гідравлічна система роликів, що подаються, може бути з’єднана з гідравлікою трактора чи може мати власний ланцюг. Пересувний подрібнювач легко перевозиться з місця на місце. Тобто, робота може виконуватись всюди, куди є доступ трактора. Високопотужна дробарка FARMI 260 НF дозволяє різати для переробки в однорідну щепу найрізноманітніший матеріал (високоякісну паливну щепу з гілок, хворосту, дерев, колод, відходів пилорами і т.д).

– Хто нині Ваші клієнти?

Євген Коваль:
Найголовніші клієнти для нас – це фермери, підсобні господарства, які прагнуть економи кошти. Нині є багато старих садів, матеріалу для переробки дуже багато. Дуже вигідно власне його переробляти на паливо.

– Яка потужність машини?

Євген Коваль:
Наша машина може переробляти будь яку деревину до 26 см у діаметрі. За годину можна переробити 40 м3 щепи. Розмір продукції – від 4 до 25 мм. Єдине – для цього потрібен потужний трактор, від 100 к.с. Трактор YTO X 1204, наданий нам компанією АМАКО Україна, ідеально підходить для агрегатування. Він може перевозити агрегат у ліс. Приїхали, зупинились, попрацювали…

– А якщо переробляти на щепу стебла ріпаку?

Євген Коваль:
Можливо. Просто ставиться інший бункер із металевим транспортером, зубчастим. Він затягує короткий матеріал, різні обрізки, той же ріпак, іншу с/г сировину. Принцип дії той самий що й для подрібнення деревини. Тільки подача для порізки трохи інша.

– Чи потрібні ще якісь додаткові зміни, доповнення до діючого агрегата?

Євген Коваль:
Єдине, що потрібно – навчити людей працювати на цій техніці. Нічого складного немає. Усе обладнання надійно зроблено. Має бути досвідчений тракторист, оператор, робітник-підсобник, який подаватиме матеріал для переробки.

Декілька слів про фінську компанію FARMI FOREST, виробника щеподробарки, і не тільки…

Євген Коваль:
У цієї компанії все налагоджено і я не бачу нічого такого, що могло б зламатись. Тільки змащуй деталі і заточуй ножі. Машинобудівна компанія FARMI заснована у 1962 р. За роки активної діяльності у галузі механізації лісозаготівлі та переробки деревини стала одним із світових лідерів у сфері виробництва цього устаткування.

Анатолій Очколас

Залишити коментар: