Виставки

Восьма спеціалізована виставка «АгроТехніка-2015», Львів, 4 – 6 березня 2015 р.

10.03.2015

У кожної виставки, що відбувається в Україні, свої характерні особливості. Організатори Восьмої спеціалізованої виставки «АгроТехніка-2015», що проходила на «Арені Львів» з 4 по 6 березня цього року, відмовились від сліпого копіювання вже діючих широкоформатних проектів і вкладених у них немалих коштів.  Але навіть і на невеликому майданчику, якщо захотіти, можна запропонувати відвідувачам змістовний показ кращої власної продукції , яка потрібна зараз, на порозі весняно-польових робіт. Насіння, мінеральні добрива, засоби захисту, зразки сільськогосподарської техніки, обладнання та запасні частини до них, саджанці тощо. Більша частина запропонованих товарів та послуг мають конкретних адресатів – власників малих і середніх господарств, індивідуальних селянських господарств. Лише грошей би їм і державної допомоги! Бо усе сподобалось і усе знадобиться.

На церемонії відкриття виставки заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Роман Верещинський висловив сподівання, що подібна виставка з часом переросте у західнорегіональну подію.

Протягом трьох днів роботи виставки відбувались різноманітні семінари, де сільгоспвиробники підвищували свій фах. Ось лише декілька запропонованих тем: «Агротехніка: тенденції та актуальні питання», «Біоенергетика як виклик часу», «Сучасні аспекти ефективного землеробства», «Практичні аспекти ефективного тваринництва», «Сільськогосподарська кооперація як чинник конкурентного господарювання» та інші.

Ще один емоційний, приємний штрих виставкового життя – нагородження кращих працівників агропромислового комплексу. Серед  номінантів – Іванчина О.А., директор ПАФ «Білий Стік» – за високі досягнення у розвитку тваринництва в регіоні; Галущак С.Д., голова ФГ «Перлина» – за кращі агрономічні досягнення; Шмигельський В.І., директор ПП «Агрофірма ім. Богдана Хмельницького» – за збереження та великий вклад у розвиток молочної галузі України; Максимишин З.Д., директор ПП «Агрофірма «Дзвони» – за найкращі показники врожайності зернових і технічних культур; Підвальний Є.Р., голова ФГ «Дзвін» – за формування та активну участь у роботі сільськогосподарського кооперативу; Кадиляк М.С., директор ТЗОВ «Апогей Агро» – за залучення інвестицій в аграрний сектор регіону; Зубрицький В.Б., голова ФГ «Сяйво – Стрий» – за розбудову інфраструктури населених пунктів Львівської області; Муха В.П., директор ТЗОВ «Галич хутро» – за збереження та великий вклад у розвиток хутряної галузі України.

З деякими нагородженими аграріями вдалось поспілкуватися. Володимир Іванович Шмигельський, «Агрофірма ім. Богдана Хмельницького»  – керівник з великим досвідом. Нині у його колективі – шістдесят працівників. Цілком заслужено отримав диплом у номінації «За збереження та великий вклад у розвиток молочної галузі України», оскільки тут утримують 170 дійних корів. Їх продуктивність за минулий рік склала 3500 кілограмів молока на кожну корову. Крім молочної галузі у цьому колективі професійно займаються і свинарством, на утриманні 380 голів свиней. Якби важко не було в Україні В.Шмигельський разом з колективом готовий вийти на весняно-польові роботи: і сіяти, і доглянути минулорічні посіви зернових, і зібрати добрий цьогорічний врожай. Сильні наші люди й дуже радує, що вони серед нас!

ФГ «Перлина» Радехівського району, яке очолює Степан Данилович Галущак, почало працювати десять років тому. У колективі – тридцять трудівників – досвідчені агрономічні кадри. Вирощують високі врожаї зернових, ріпаку, кукурудзи, сої. Створивши в господарстві надійну кормову базу, тут взялися й за молочне тваринництво, закупляючи кращих телиць від худоби місцевого населення.

У виставці прийняли участь понад сімдесят компаній, підприємств, організацій із двадцяти областей України. Виставка – чудова нагода для зустрічі партнерів. На стенді одного з учасників ми зустріли фахову команду спеціалістів: регіональні представники, продукт-менеджери світових брендів, виробників добрив та ЗЗР приїхали підтримати свого дистриб’ютора у Львівській області.   Знайомимось з деякими учасниками.

Керівник ПП «Агрофон Плюс» Кисіль Володимир Олександрович: «Наше підприємство займається продажем засобів захисту рослин, насіння, мікродобрив, регуляторів, стимуляторів росту рослин. Ми є дистриб’юторами таких компаній як: «Альфа Хімгруп», «Агрохімічні технології», «Хімагромаркетинг», Presence Technology, а також виробників мікродобрив і регуляторів росту рослин – «Мінераліс Україна», ГК «Долина». Це основні компанії, яких ми представляємо на ринку Львівщини. Основний споживач компаній – це  дрібні фермери, агротовариства з площею від 100 до 350-400 га. Також ми надаємо дорадчі послуги, рекомендуємо різні технології під продукти тих компаній, яких ми представляємо. Тобто ми технологічно на 100% задовольняємо потреби в захисті рослин, стимуляції розвитку культур».

Компанія «Альфа Хімгруп», керівник відділу продажу Західного регіону Ярослав Гаврилишин: «Дуже вдячний організаторам виставки «Агротехніка» за те, що традиційно, вже декілька років тут, у Львові, проводяться виставки, які допомагають сільгоспвиробникам більше ознайомитися з продукцією та послугами, які надають різні компанії для підвищення врожайності та якості роботи господарств. Дуже вдячний Володимиру Олександровичу, керівнику підприємства «Агрофон Плюс», яке представляє на Львівщині нашу компанію «Альфа Хімгруп», за те, що він запросив мене сьогодні сюди. Я думаю, що в цьому році, зважаючи на кризову ситуацію в Україні, сільгоспвиробники будуть максимально знижувати собівартість своєї продукції за рахунок того, що братимуть дешевші препарати, дешевші мікродобрива. Саме такими, і при цьому не менш якісними, є препарати компанії «Альфа Хімгруп». Так що я з оптимізмом дивлюсь на прийдешній сезон і надіюсь на плідну співпрацю».

Представник компанії «Хімагромаркетинг» Олена Бондар: «Наша компанія вже 20 років працює на аграрному ринку України. Ми представляємо повну лінійку засобів захисту рослин, також у нас є посівний матеріал угорської селекції, мікродобрива та біопрепарати німецької якості компанії Evonik. Ми є оригінальними дистриб’юторами. Наш представник, регіональний дистриб’ютор у Львівській області – ПП «Агрофон Плюс». Ми тільки починаємо працювати з цим підприємством, але сподіваємось, що співпраця наша буде плідною і маю надію, що ми своєю хімією та ЗЗР забезпечимо гарний врожай у Львівській області та по всій Україні».

ТОВ «Мінераліс Україна», продукт-менеджер Покотило Олег Анатолійович: «Компанія «Мінераліс Україна» є вітчизняним виробником мікродобрив та біопрепаратів. Представником у Львівській області є ПП «Агрофон Плюс», яке очолює директор Кисіль Володимир Олександрович, ми співпрацюємо дуже плідно. Про «Мінераліс Україна» коротко: ми хоч і молода компанія на ринку України, але маємо дуже великий асортимент власної продукції, яка з кожним роком здобуває все більшу популярність  серед аграріїв України і, зокрема, Львівщини. Наша продукція є повністю екологічно чистою. Ми пройшли сертифікацію та зареєстровані як на території  України, так і минулого року зареєструвалися в Євросоюзі. На сьогоднішній день ми не обмежуємося нашим вітчизняним агровиробником, налагоджуємо зв’язки і з Європейським союзом, зокрема з країнами Прибалтики, Польщею, Румунією, Туреччиною. Зараз активно ведуться переговори з представниками з Угорщини та Австрії. З цього року в Австрії вже є представник нашої компанії. Це свідчить про високу якість нашої продукції, адже вимоги в Євросоюзі до продукції досить високі і я думаю, що вітчизняний виробник гідно оцінить наші товари».

Компанія Presence Technology, регіональний представник Цюк Олександр Петрович: «Presence Technology постачає в Україну засоби захисту рослин – гербіциди, фунгіциди, інсектициди, протруйники, десиканти, інше. З підприємством «Агрофон Плюс» працюємо вже більше 5 років. Приємно працювати з порядними людьми, ніколи в нас не виникало проблем. Ми довіряємо їм, вони довіряють нам. «Агрофон Плюс» задоволені, що представляють нашу продукцію на ринку Львівщини, ми співпрацею з ними теж задоволені».

Приємно бачити серед учасників львівської виставки компанію Лімагрейн – міжнародний бренд насіння польових культур французької селекції.

«Компанія Лімагрейн представляє велику транснаціональну насіннєву компанію, яка присутня практично на всіх континентах світу і дуже гарно представлена в Європі та, зокрема, в Україні, – розповідає Микола МаксимовичРоманенко, к. с.-г. н., менеджер з регіонального розвитку ТОВ «Лімагрейн Україна». – Основні продукти, з якими компанія працює на українському ринку, – це кукурудза, соняшник, ріпак, горох, зернові колосові культури, зокрема, пивоварний ячмінь, пшениця продовольчого та кормового спрямування.

Повинен сказати, що в останні роки ми досить гарно рухаємось по ринку з своїми гібридами кукурудзи.

У південно-західному та центральному регіоні більш розповсюджений наш соняшник, а в західному регіоні гарно представлений наші продукти пивоварних ячменів: ячмені, які стійкі до вилягання, які витримують високі дози мінеральних добрив і які дають можливість отримувати біля 8 т зерна, а також гарантують високі пивоварні якості. Ми плідно працюємо з ПАТ «Оболонь», ТОВ «Малтюроп Юкрейн»; також і господарства використовують наші ячмені для різних продовольчих та кормових цілей. От, зокрема, добре знане господарство ТОВ «Україна» (Тернопільська обл.) щорічно стабільно отримує 7-8 т ярого ячменю сорту Гладіс, задоволене цими ячменями і продовжує з нами працювати.

Кілька років тому ми презентували аграріям України нові гібриди кукурудзи силосного спрямування. Ці гібриди відрізняються не тільки тим, що вони дають великий вихід зеленої маси і сухої речовини з гектару, але й тим, що гарантують отримання силосу високої якості. Перетравність клітковини при споживанні тваринами на 10-12 % вища, ніж у звичайних гібридів кукурудзи. Також є гібриди, які забезпечують високий вміст крохмалю у силосі. Я б хотів назвати такі гібриди як: ЛГ 3285 з ФАО-270, гібрид Джоді з ФАО-380. І незважаючи на те, що ФАО-380, ніби і завелике для західного регіону, але ми апробували цей гібрид у кількох господарствах, зокрема, у вищезгаданому ТОВ «Україна», що у Підволочиському районі Тернопільської області (по суті, – це вже північний район). І цей гібрид забезпечує дійсно високу якість силосу, можливість збирати його в оптимальні терміни при молочно-восковій стиглості, навіть при восковій стиглості . Тому цей гібрид навіть з високим ФАО цілком підходить для західного регіону.

Хотів би кілька слів сказати й про сорти озимої пшениці. Буквально за 2 роки на ринок України компанія Лімагрейн вивела чотири сорти озимої пшениці. Серед них відомий сорт Іліас, сорт Етела, сорт Дагмар і Колоніа. Минулого року в наших випробуваннях, зокрема, сорт Колоніа, забезпечив урожайність понад 10 т/га при третьому класі якості.

Сорт Іліас, який вже трішки більше часу вирощують в Західному регіоні, минулого року показав урожайність від 9,5 до 11,5 т. Я можу назвати конкретні господарства, скажімо, ПОП «Іванівське», Теребовлянського р-ну Тернопільської обл., керівник – Білик Антон Іванович. Минулого року він на площі 200 га отримав 10,5 т/га цього сорту, 3-го класу якості. У Хмельницькій обл. є господарство ТОВ «АВС-Агро», на площі 380 га урожайність сорту Іліас становила 95 центнерів, 2-й клас якості.

Звичайно і в інших регіонах, у Вінницькій, Черкаській обл. наші пшениці показують гарні результати. Цей напрямок ми розвиваємо і, найближчим часом, виведемо на ринок ще три сорти озимої пшениці. Озима пшениця від Лімагрейн характеризується не тільки гарною адаптивністю до ґрунтово-кліматичних умов України і, зокрема, Західного регіону, але і високим потенціалом, хорошою стійкістю до вилягання та основних видів хвороб. Тому на нашу пшеницю завжди є попит і ми надіємося, що співпраця з аграріями Західного регіону і України в цілому принесе хороший результат для них та для нашої компанії».

Представник ПП «Віта-Агро» Хомин Ігор Мартинович: «ПП «Віта-Агро» є представником і дилером шведської фірми DeLaval, знаходиться в м.Золочів, Львівської області. Займається продажем обладнання для виробництва молока. Фірма на ринку вже більше 10 років і окрім того, що ми продаємо обладнання, ми багато часу приділяємо обслуговуванню обладнання, яке ми поставили, а також його монтажу і сервісному обслуговуванню. ПП «Віта-Агро» працює у 8 областях Західної України, у багатьох господарствах Тернопільської, Хмельницької, Львівської областей наше обладнання вже працює і, сподіваюсь, приносить користь тим господарствам, і тим людям, які ним користуються».

І звичайно ж, виставка «Агро Техніка» у Львові жодного року не обходиться без компаній-лідерів у галузі сільськогосподарської техніки та обладнання.

«ТДВ «Львівагромашпроект» – українська компанія, львівський виробник, колектив якої вже більше 50-ти років створює нові та вдосконалює існуючі конструкції машин та обладнання для внесення засобів захисту рослин, – розповідає виконавчий директор Андрій Іванович Сушко. – На сьогодні ми пропонуємо сучасні причіпні вентиляторні та штангові обприскувачі, стаціонарні та мобільні протруювачі насіння, навантажувачі зерна та інше обладнання для хімічного захисту та дезінфекції. Працюємо з  індивідуальним підходом до кожного клієнта».

Компанія АМАКО, керівник Львівського відділення Тернопільського сервісного центру Скоцик Федір Євстахійович: «Ми вже вчетверте беремо участь у виставці «Агротехніка-2015» у Львові. Цього року нам дуже імпонує те, що місце проведення виставки вибрано напрочуд вдало. На стадіоні «Арена Львів» багато простору, відповідно багато місця для техніки і ми маємо змогу презентувати надзвичайно широкий торговельний ряд своєї продукції. На виставці ми не виставляємо надпотужну техніку, зважаючи на те, що основна аудиторія даного заходу – дрібні та середні фермери. На цій виставці ми представили три одиниці техніки. Вони є унікальні в тому, що найбільше задовольняють потреби середніх фермерів – це трактор YTO-454, виробництва китайського державного заводу, це міні-навантажувач New Hоlland, який може виконувати до 100 різних операцій і також досить доступний розкидач мінеральних добрив турецького виробництва компанії  Ozdoken.

На стенді у нас цікаво, жваво. До нас підходить багато відвідувачів, яким ми розповідаємо, що компанія АМАКО є найбільш багатогалузевою компанією на теренах України і навіть Європи. Хоча на виставці ми представляємо порівняно не великий об’єм, так би мовити, «живої» техніки, відвідувачі можуть отримати велику кількість нашої рекламної літератури.

На виставці «Агро Техніка-2015» компанія АМАКО спільно з Департаментом агропромислового розвитку Львівської ОДА вручала дипломи кращим господарствам і господарям Львівщини. Також ми брали участь у семінарах і розповідали з моїм колегою з Києва, керівником напрямку бюджетної техніки Іваном Ткачуком, про наші продукти.

Ми вдячні організаторам виставки за проведення заходу. Компанія АМАКО завжди відіграє, ми вважаємо, одну із провідних ролей на виставці, на нашому стенді завжди багато відвідувачів, тому й наступного року ми прийматимемо участь у виставці».

Побажаємо ж спеціалізованій виставці «Агро Техніка» нових успіхів у цікавій біографії – стати західнорегіональною та щоразу вдосконалюватись.

Анатолій Очколас

Залишити коментар: