Виставки

Виставка «Агро-Сфера», Одеса, 27-29 листопада 2014 р.

01.12.2014

Всеукраїнська спеціалізована виставка «Агро-Сфера 2014», яка цього року вперше успішно та плідно пройшла в Одесі (прямо на березі моря, у морському порту!), порадувала нашу редакцію поєднанням продуктивної ділової динаміки та душевної атмосфери. Цей захід відбувся за підтримки та участі Міністерства аграрної політики та продовольства України, Одеської ОДА, Одеської національної академії харчових технологій, регіональної торгово-промислової палати та Української аграрної асоціації.

Традиційно пройшла урочиста церемонія відкриття виставки, прелюдією якої стали виступи талановитих творчих колективів Одеської області, що задало піднесений тон усьому заходу. На відкритті були почесно нагороджені кращі працівники агрофірм Одещини: СВК «Промінь», Роздільнянський р-н, СВК «Шаболат», Білгород-Дністровський р-н, ТОВ «Старокульнянське», Котовський р-н, ТОВ «Степове», Роздільнянський р-н, СВК «Світанок», Cаратський р-н, ФГ «Гольма», Балтський р-н.

Під час виступів на урочистому відкритті учасники виставки почули, що Одеська область є лідером у сфері виробництва та переробки зерна, тож не даремно у цьому регіоні було повторено рекордний врожай 2013-го р. – 3,7 млн. т. зерна. Загалом, щодо сільського господарства України були надані втішні прогнози: у найближчі роки, враховуючи стрімкість розвитку аграрного сектору у нашій державі, Україна повинна увійти у десятку світових лідерів з виробництва та експорту зерна та у п’ятірку – з виробництва та експорту рослинних олій.

У виставці взяли участь більше 70 компаній з 13 областей України, а також Молдови, Туреччини. Представлені на виставці «Агро-Сфера 2014» були ті складові аграрного сектору, які наразі є найбільш прогресивними у розвитку та потребують активних впроваджень, а саме:

  • сільськогосподарська техніка (бренди New Holland, Vӓderstad, John Deere, Claas, ТОВ «ПриватЛізинг», ПП «Агро СМАП», ТОВ «Хеммель-Україна», ТОВ «Хорш Україна» та ін.);
  • насінництво (Торговий дім «Насіння», ВНІС, Асоціація «Селекція та насінництво соняшнику»);
  • транспорт (ТОВ «Моніторинг Плюс», ПП «Південь-Спецприлад», ТОВ «Теко Трейд»);
  • виробництво комбікормів (ТОВ «Марол Україна», ТОВ «Дозамех Україна», ТОВ «Герафак») та ін.

У роботі спеціалізованої експозиції «Зерно-Сфера» прийняли активну участь компанії: «Об’єднані зернові технології», Завод елеваторного обладнання «Сокіл», Будмонтаж «Колос», «Спецелеватормлинмаш», «Прометей», інші.

Організатори одеської виставки зустріли своїх гостей радо та привітно. Керівники підприємств цього регіону (об’єднання компаній «Adept Group», ТОВ «Елеваторспецсервіс», ТОВ «Фактум», СП «Укрсоя 21», ПФ «Агра» та ін.) вели ділові переговори з представниками фірм інших областей – відкритість до співпраці в українській економіці є наразі одним з найголовніших її пріоритетів.

Під час виставки було проведено численні круглі столи, презентації та конференції. Основні питання, в яких були зацікавлені організатори заходів, такі: розвиток підприємств переробної галузі, зростання об’ємів виробництва та покращення умов зберігання і транспортування продукції за рахунок впровадження інноваційних технологій, вплив змін клімату на селекцію с.-г. культур, меліоративне та гідротехнічне будівництво в агроіндустрії та ін.

Головна мета, яку, на мою думку, прагнуть досягнути організатори «Агро-Сфери 2014», не прозвучить якось особливо: посилення, відтворення, розширення, розвиток аграрної сфери нашої країни, залучення та використання усіх можливих ресурсів, бо саме ця галузь, насамперед, є головою того великого корабля, назва якому «Економіка України». Хвилі на одеському березі Чорного моря, що плескались на фоні експозиції сільськогосподарської техніки, наділили – це відчувалось – учасників виставки почуттям оновлення, без якого за законом природи – матері будь-якої галузі – не може бути продуктивно і до кінця зроблене ніяке діло.

 Тетяна Бєлінська

Залишити коментар: