Новини, Техніка

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

13.07.2021

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

16 червня компанія Case IH – лідер у виробництві техніки для сільського господарства, провела захід для преси під назвою Case IH Technology Day 2021. Подія відбулась на полях сільськогосподарського підприємства «Агро КМР»  у Павлоградському районі Дніпропетровської області.

Вже багато років Case IH пропонує інноваційні продукти і технології точного землеробства, компанія відома у всьому світі завдяки своїм передовим аграрним рішенням.

Саме чергові новинки й стали приводом для зустрічі. Але це було далеко не все! Цього дня на гостей чекало ще безліч цікавої та пізнавальної інформації, приємне спілкування, море позитивних емоцій і навіть можливість покермувати унікальними машинами від бренду: комбайном Axial-Flow 7250, трактором Magnum 400 AFS Connect i трактором Puma 210.

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

 «Компанія CASE IH Україна пропонує чимало новинок для вітчизняних аграріїв. Ми співпрацюємо як з агрохолдингами, так і з невеликими господарствами, І для кожного клієнта маємо підходяще рішення.  Ми спеціально не брали участі у цьогорічних виставках, адже не хотіли змагатися, у кого, так би мовити, красивіший трактор! Наша мета – продемонструвати можливості нашої техніки.  Адже сільгоспвиробників все більше цікавить не стільки ціна агрегатів чи їх технічні характеристики, скільки результат, який вони зможуть з ними отримати.  Тому сьогодні ми не тільки розкажемо про можливості машин, а й покажемо особливості їх роботи у полі», – зазначив у вступному слові бізнес-директор CASE IH в Україні та Молдові Юрій Єгоров.

Теоретична частина заходу була досить насиченою. Фахівці Case IH Україна ознайомили присутніх з новинками техніки, а саме: комбайнами Case IH серії Axial-Flow® 250 та флагманськими тракторами 7-го покоління Magnum AFS Connect, а також розповіли про бездротову технологію для передачі даних – телеметрію AFS Connect від Case IH та мережу CASE IH RTK+, що забезпечує абсолютну точність і надійність у точному землеробстві.

Комбайни Case IH серії Axial-Flow® 250 – створені сьогодні для завтрашнього дня

З 2019 року компанія Case IH запустила три нові комбайни Axial-Flow серії 250, які замінили моделі 7240, 8240 та 9240. Ці комбайни оснащуються великою кількістю нових автоматичних функцій, призначених для того, щоб операторам було простіше сповна використати продуктивність техніки та досягти максимальної пропускної здатності та якості.

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

 «Флагманські комбайни Case IH серії Axial-Flow® 250 – це машини, які поєднують у собі найкращі технології та можливості. Їх можна назвати витвором мистецтва, – розповідає продукт-менеджер Case IH, Сергій Лисенко. – Заглибимось у історію: у 1977 році Case IH стала першою компанією, яка запустила у серійне виробництво унікальний однороторний комбайн Axial-Flow®, що здійснив революцію у сільськогосподарській галузі завдяки своїй простоті, якості та збереженню зерна, універсальності при роботі з різними культурами, належній потужності та високій вартості при перепродажу.  Принцип обмолоту зерна об зерно, що застосовується в комбайнах Axial-Flow, не лише зводить до мінімуму втрати зерна завдяки більш ефективній сепарації, а й забезпечує цілісність і збереження зерна, яке потрапляє в зерновий бункер».

У порівнянні з іншими комбайнами, як традиційними, так і гібридними, комбайн  Axial-Flow® має низку переваг:

 • один робочий орган, який виконує обмолот і сепарацію (зернова маса без додаткових перешкод прямим потоком йде з похилої камери безпосередньо на ротор, адже жодних прискорювачів, барабанів чи бітерів між ними немає, а ширина похилої камери чітко дорівнює ширині прийомного конуса ротора);
 • мінімальна кількість приводів, редукторів, ременів і цепів: чим більше робочих органів, тим нижча ефективна потужність комбайна і його продуктивність. Крім того, у майбутньому це потребуватиме додаткових затрат на обслуговування;
 • мінімальний вплив на зернову масу;
 • емпелер ротора, крім зернової маси, ще затягує повітря, внаслідок чого немає ніякого пилу з похилої камери перед кабіною.

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

«Ще 5 років тому традиційні комбайни займали 2/3 ринку. Але, починаючи вже з 2016 року роторна технологія активно і впевнено все більше користується попитом. Відтак, у 2020 році співвідношення класичних і роторних/гібридних машин становило в Україні вже 50/50%. У 2021 році за перші 4 місяці цифра зросла і складає 57%, що свідчить про те, що роторна технологія себе повністю виправдовує», – додає пан Лисенко.

Особливості комбайнів серії Axial-Flow® 250:

 • Система приводу Power Рlus CVT: проста конструкція з покращеною системою кінематики; посилений редуктор для управління ротором, похилою камерою і жаткою; жодних втрат потужності; найменша кількість ременів і цепів (7 ременів, 4 цепі).
 • Спеціальний зносостійкий ротор: площа обмолоту і сепарації – 2,98 м2 є однією з найбільших і досягається завдяки куту обхвату підбарабань, що дорівнює 180 градусів; реверс ротора.
 • Найбільша площа очистки: загальна площа 8,59 м2; площа стрясної дошки – 2,09 м2; площа решіт – 6,5 м2.
 • Похила камера з безступінчастим приводом: варіативна швидкість транспортера – 2,3-3,5 м/с; ширина похилої камери – 1,37 м; поперечне копіювання до 10 градусів; вантажопідйомність гідроциліндрів 6100 кг: це нововведення дозволить комбайнам працювати з зерновими жатками до 13,5 м та 18-рядними кукурудзяними жатками.
 • Самовирівнююча система очистки (вже входить у базову комплектацію комбайнів): обов’язкова для роботи на схилах, оскільки запобігає пересипанню зернової маси на одну сторону, внаслідок чого втрати не збільшуються і не погіршується продуктивність роботи; вирівнювання до 17% або 12 градусів.
 • Універсальний подрібнювач FineCut: 40 подвійних ріжучих і 40 протиріжучих ножів; рівномірне розкидання на ширину жатки до 14 м; можливість працювати у режимі валкування.
 • Різні режими роботи для оператора: система заводських налаштувань під різні культури ACS; можливість зберігати і застосовувати свої налаштування; система контролю потоку зернової маси Feеdrate Сontrol – регулює ходову швидкість на основі обсягу надходження культури та заданого навантаження на двигун, щоб забезпечити швидкість подачі, яка дозволить досягти потрібного результату – ефективного контролю втрат, максимальної пропускної здатності або фіксованої пропускної здатності.
 • Додаткові опції: подвійний привід системи вивантаження; підготовка під систему навігації; додаткові підбарабання; LED освітлення.

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

Ще одним важливим вдосконаленням є нова опціональна функція гідравлічного управління поздовжнім нахилом рамки похилої камери, що дозволяє оператору безпосередньо з кабіни змінювати кут поздовжнього нахилу жатки. Загальний діапазон регулювання кутового нахилу у 11,9% дозволяє підвищити ефективність збирання врожаю як при роботі з високими культурами, так і з низькими, такими як боби.

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

Система Ground Speed Adaptive Sensitivity (GRAS) автоматично регулює чутливість авторегулювання висоти жатки при збільшенні або зменшенні ходової швидкості, аби одночасно зберегти стабільність та чутливість жатки. Наприклад, якщо в налаштуваннях задано високу чутливість до зміни рельєфу ґрунту, а оператор сповільнює хід комбайна, то чутливість системи також буде автоматично знижено, аби забезпечити стабільність жатки.  Однак при цьому налаштування чутливості залишаться високими, тож коли оператор зможе відновити попередню швидкість ходу, жатка знов стане більш чутливою до рельєфу.

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

«Також варто відзначити ще одну опцію, яка доступна у базовій комплектації з цього року, – можливість регулювання кінцівки шнека. Компанія Case IH – перша, хто її застосував. На перший погляд ця опція дуже проста, проте, вона допомагає збільшити відстань (до 1 м) між причепом і комбайном та зробити вивантаження комфортнішим, а також уникнути розсипання залишків зерна дорогою»,  – каже експерт Case IH.

«Родзинка» комбайнів серії Axial-Flow® 250 – нова система автоматизації AFS Harvest Command™

«Серцем» нових комбайнів Axial-Flow 7250, 8250 та 9250 є система автоматизації від Case IH під назвою AFS Harvest Command™.  Цей повністю новий пакет технологій використовує дані, що надходять від 16 датчиків, задля постійного відслідковування роботи техніки, а також регулює 7 різних налаштувань з метою досягнення максимальної продуктивності комбайна. Система автоматизації, управління якою здійснюється через термінал AFS Pro700 в кабіні, наразі здатна працювати з такими культурами як пшениця, ріпак, кукурудза, ячмінь та соя. Всього декілька налаштувань відповідно до типу культури та умов збирання дозволять оператору налаштувати техніку таким чином, щоб отримати бажаний результат.

«Камера контролю зерна системи автоматизації AFS Harvest Command™  використовує запатентоване багатоспектральне світлове випромінювання – у видимому та невидимому спектрах – з метою більш точного визначення наявності битого зерна та забруднень», – ділиться Сергій Лисенко.

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

Ця патентована технологія допомагає камері контролю зерна більш точно відслідковувати якість зернових проб, просвічуючи їх в ультрафіолетовому, синьому, зеленому, червоному та інфрачервоному діапазонах. Поєднання п’яти світлових спектрів дозволяє суттєво підвищити ефективність виявлення слідів крохмалю на битих зернах. Термінал AFS Pro 700 попереджує оператора, якщо видимість камери знижується через забруднення її об’єктиву.

Завдяки повній автоматизації AFS Harvest Command™ можна використовувати 4 різними способами. У кожному з випадків оператор має задати цільове навантаження на двигун та максимальну ходову швидкість комбайна, щоб потім керувати ним у наступних режимах:

 • режим продуктивності або найменших втрат: комбайн працює на швидкості, яка забезпечує прийнятний рівень втрат зерна в роторі та системі очищення;
 • Режим фіксованої пропускної здатності: комбайн підтримує задану пропускну здатність шляхом зміни швидкості ходу та регулює налаштування комбайна задля мінімізації втрат;
 • режим максимальної пропускної здатності: комбайн працює на максимальній швидкості або потужності, заданій оператором, одночасно регулюючи налаштування комбайна з метою мінімізації втрат зерна в роторі та системі очищення;
 • режим якості зерна: комбайн регулює налаштування задля підтримання заданої якості зерна та рівня його чистоти, одночасно мінімізуючи втрати.

Система автоматизації AFS Harvest Command™ призначена не для того, щоб замінити собою рішення оператора, а для того, щоб покращити їх шляхом визначення факторів, які обмежують продуктивність роботи комбайна при зміні робочих умов, відображення цих факторів та внесення відповідних змін задля їх компенсації.

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

«Досвідчені оператори зможуть додатково підвищити продуктивність своєї роботи та покращити якість зерна, а недосвідчені зможуть швидко досягти продуктивності роботи, порівняно з продуктивністю досвідчених операторів. І тим, і іншим AFS Harvest Command™ дозволить менше перейматися через такі фактори, як втрати зерна, швидкість вентилятора та швидкість ротора, що дозволить їм більше зосередитись на положенні жатки та розвантаженні», – пояснює Сергій Лисенко.

Варто також відзначити і вдосконалення кожуха ротора та решіт у нових комбайнах Axial-Flow® 250.

Комбайни Axial-Flow серії 250 з системою автоматизації AFS Harvest Command™ оснащені регульованими з кабіни направляючими кожуха ротора, які або приводяться в дію перемикачем, розташованим на консолі праворуч від оператора, якщо система автоматизації вимкнена, або автоматично регулюються, якщо система автоматизації AFS Harvest Command™ увімкнена. 6 направляючих в задній частині сполучені між собою. Вони мають широкий діапазон налаштувань, а також можуть регулюватися вручну з рівня землі. Шляхом зміни кроку розташування направляючих можна збільшувати або зменшувати швидкість проходження культури через кожух ротора та підлаштовувати продуктивність обмолоту та сепарації відповідно до стану культури задля забезпечення найвищої ефективності.

Окрім управління верхніми та нижніми решетами повний пакет автоматизації AFS Harvest Command™ також оснащений новою функцією регулювання решета попереднього очищення з кабіни, що дозволяє системі автоматизації AFS Harvest Command™ автоматично налаштовувати всі параметри решіт відповідно до даних, що надходять від датчиків втрат, камери контролю зерна та датчиків тиску на решета.

Унікальні датчики тиску на решета надають системі автоматизації AFS Harvest Command™ дані про навантаження на решета, дозволяючи системі зрозуміти потенційні втрати та внести налаштування до того, як вони стануться. Ці датчики допомагають системі ефективно розрізняти втрати зерна від перевантаження решіт та від видування зерна назовні та вносити відповідні коригування налаштувань, запобігаючи втратам зерна при залишенні поля та поверненні на нього під час розворотів на кінцях гону або при зупинках комбайна в полі. В поєднанні з опціональною функцією Auto Fan, це також дозволяє запобігти втратам до того, як вони відбудуться, шляхом контролю навантаження на решета та куту нахилу комбайна. Робота вентилятора та решіт взаємопов’язана, що дозволяє підтримувати ідеальні робочі налаштування та тиск на решета.

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

Зазнала змін і трансмісія комбайнів Axial-Flow® 250.  Нова гідростатична трансмісія має два режими роботи – польовий та дорожній, а також двошвидкісний діапазон управління швидкістю на ходу, що забезпечує відсутність потреби у зупинках і перемиканнях під час роботи або пересування по схилах.  Регулювання її роботи здійснюється через налаштовуваний багатофункціональний важіль управління швидкістю. Трансмісія оснащена системою управління швидкістю зі зворотнім зв’язком, яка дозволяє підтримувати задану швидкість при зміні умов та стану ґрунту. Максимальні швидкості кожного з діапазонів дорівнюють 18 км/год та 40 км/год відповідно, хоча існує можливість задати менші максимальні швидкості.

І наостанок розповімо про  телеметричну систему AFS Connect, яка дозволяє здійснювати двосторонню передачу даних між комбайном та офісним ПК через веб-портал. Всі комбайни оснащені попередньо прокладеними проводами та мають антени для під’єднання до відповідних модемів. Якщо комбайн замовляється вже з телематичною системою, то модем буде встановлений на ньому з заводу. Все, що в такому випадку потрібно для повноцінного функціонування телематики, – це код розблокування. Модем постачається в робочому стані вже з заводу, а підписку на його функції необхідно придбати у дилера.

Про інші новинки, зокрема трактор Magnum 400 AFS Connect та системи точного землеробства  AFS Connect від Case IH читайте у наступних номерах нашого журналу.

Анна Артим

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

Case IH Technology Day 2021: інноваційні новинки, що не мають аналогів

Залишити коментар: