Техніка

Демотур сівалки LEMKEN Azurit 9. Тюнінг від компанії «Агротерра» – система внесення рідких стартових добрив

24.04.2020

Сівалка LEMKEN Azurit 9

В Україні стартував демотур просапної сівалки точного висіву LEMKEN Azurit 9. Сівалка оснащена інноваційною технологією DeltaRow: насіння висівається «трикутником» подвійними рядками, завдяки чому збільшується площа живлення кожної окремої рослини. Якщо порівняти з традиційною технологією посіву, то приріст урожайності за використання технології DeltaRow складає до 15%.

Компанія «Агротерра» – офіційний дилер LEMKEN – оснастила сівалку системою внесення рідких стартових добрив, і тепер Azurit 9 може вносити одночасно сухі та рідкі добрива, що забезпечує додатковий приріст урожайності.

Сівалка LEMKEN Azurit 9

Про переваги рідкого старту розповідає Олег Пелипенко, керівник агрономічного супроводу проєкту FreeFarm компанії «Агротерра»:

«Останні три роки посушливі умови проявляються у всіх регіонах України. За таких умов використання гранульованих комплексних добрив, передусім фосфорно-калійних, навесні малоефективне. Аграрії дуже часто стикаються з проблемою, що вносячи стартові комплексні добрива разом із посівом на глибину 5-7 см, восени знаходять не повністю розчинені, а то й взагалі не розчинені гранули. Це свідчить про те, що ефективність засвоєння цих добрив не висока. Рідка препаративна форма як азотних, так і комплексних мінеральних добрив більш ефективна, особливо в умовах посушливого клімату. У цьому вже переконалися багато сільгоспвиробників.

Спираючись на американський досвід і наші минулорічні дослідження, ми вирішили використати переваги сівалки Azurit 9 перед звичайним посівом, і заразом переваги внесення стартових рідких добрив під час посіву просапних культур».

Сівалку LEMKEN Azurit 9 оснастили американським обладнанням, що дозволяє вносити в рядок від 30 до 100 кг рідких стартових добрив на гектар. Фронтальний бак для рідких добрив Kassmos розмістили на тракторі замість переднього баласту. У бак встановили електронасос, і за допомогою дозаторів і насосів забезпечили оптимальний вилив заданої норми рідкого добрива. Мережу трубок розташували між дисками сівалки, що дозволяє вносити рідке добриво поруч із насіниною на мінімальній відстані.

Фахівці компанії «Агротерра» рекомендують добриво NP 8:24 разом із хелатованим цинком. Фосфор – один із основних елементів, який сприяє кращому розвитку кореневої системи, а цинк покращує засвоєння фосфору, особливо у прохолодних умовах. Також цинк є елементом синтезу гормону росту ауксину, який, як і фосфор, сприяє розвитку потужної кореневої системи. Це надійний фундамент для розкриття потенціалу рослини й отримання високої урожайності.

«Ми поставили перед собою завдання: використати переваги сівалки Azurit 9, яка завдяки технології висіву DeltaRow збільшує площу живлення кожної рослини, та забезпечити рослини кукурудзи стартовим живленням фосфором і цинком ще від початку проростання насінини. Це дозволяє нам максимально розкрити генетичний потенціал культури, закладений селекціонерами. Особливо це цінно в роки зі стресовими умовами: чи то в умовах посухи, коли гранульована форма працює не ефективно, чи в такі роки, як-от минулоріч на Західній Україні, коли дуже довгий період ішли інтенсивні опади, температура була менше 12 ˚С – за таких холодних умов фосфор і азот практично не засвоюються», – каже фахівець.

Компанія «Агротерра» у господарствах Західної України провела вже більше 10-ти демонстрацій сівалки точного висіву LEMKEN Azurit 9 зі системою внесення рідких стартових добрив. Заклали демоділянки й для Форуму аграрних інновацій «Нове Зернятко» у селі Настасів Тернопільської області. Саме цей полігон є одним із передових в Україні за технологіями та врожайністю, ось уже 5 років його відвідує велика кількість сільгоспвиробників, котрі націлені на інновації та високі врожаї.

Щоби визначити приріст урожайності за використання технології DeltaRow і рідкого старту заклали 4 ділянки:

Ділянка №1 – контроль: висів сівалкою господарства з внесенням гранульованих добрив збоку від рядка.

Ділянка №2: посів сівалкою Lemken Azurit 9 за технологією DeltaRow без добрив.

Ділянка №3: посів сівалкою Lemken Azurit 9 за технологією DeltaRow із рідким стартом (50 л/га).

Ділянка №4: посів сівалкою Lemken Azurit 9 за технологією DeltaRow із рідким стартом (50 л/га), водночас між двома рядками DeltaRow внесли селітру (150 кг/га). На половині ділянки №4 планують провести міжрядний обробіток культиватором Kassmos – власна розробка компанії «Агротерра», із одночасним внесенням рідких азотних добрив у фазі V3-V6.

«Щомісяця ми об’їжджатимемо поля, де провели демонстрації, і спостерігатимемо за посівами. Під час оглядів контролюватимемо величину рослин, інтенсивність розвитку кореневої системи, а підсумковим результатом буде облік урожайності та вирахування економічної ефективності. У фазі 3-5 листків уже буде видно різницю розвитку, оскільки у цей період кукурудза починає інтенсивно споживати поживні речовини з ґрунту, у неї починає формуватися вторинна коренева система, а наявність азоту та фосфору у більш глибоких шарах ґрунту дозволить їй рости інтенсивніше та максимально розкрити свій потенціал», – підсумовує Олег Пелипенко, керівник агрономічного супроводу проєкту FreeFarm.

Разом із фахівцями компанії «Агротерра» за станом посівів спостерігатиме й редакція журналу «АгроЕліта», тож слідкуйте за нашими наступними репортажами.

Також реєструйтеся на Форум аграрних інновацій «Нове Зернятко» – Настасів – 2020, аби на власні очі побачити та переконатися у перевагах технології посіву DeltaRow із одночасним внесенням сухих і рідких добрив, що забезпечує додатковий приріст урожайності.

© Марія Хрунь

Залишити коментар: