Техніка

Демотур культиватора Steketee зі системою внесення рідких добрив: прикореневе підживлення – високий урожай

07.07.2020

Невід’ємною складовою отримання високих урожаїв просапних культур є дотримання чистоти посівів від бур’янів упродовж усього періоду вегетації. Досягають цього двома способами, перший із яких – обприскування посівів ґрунтовими та страховими гербіцидами. Однак, виникають ситуації, коли гербіциди не спроможні ефективно контролювати шкодочинну рослинність у посівах просапних культур. Саме в таких випадках на допомогу приходить другий спосіб боротьби – міжрядна культивація. Окрім знищення бур’янів, культивація покращує водно-фізичні властивості ґрунту та ріст кореневої системи. А якщо заразом здійснити підживлення рідкими добривами?

Трактор New Holland T6050 з культиватором Steketee, дообладнаним системою внесення рідких добрив

Компанія «Агротерра» спільно з «Лемкен-Україна» провела для своїх ключових клієнтів демотур просапного культиватора Steketee, удосконаливши його системою внесення рідких добрив.

Безперечною перевагою культиватора Steketee є електроніка власної розробки – це комп’ютер, програмне забезпечення та камера, яка здатна відрізнити культурні рослини від бур’янів, адаптується до конкретних умов поля, різних кольорів культури.

Трактор New Holland T6050 з культиватором Steketee, дообладнаним системою внесення рідких добрив

Основні технічні характеристики культиватора Steketee зі системою внесення рідких добрив:

  • кількість рядів обробітку – 8;
  • ширина рами – 5,6 м;
  • об’єм бака для добрив – 500 літрів;
  • норма внесення – 50–250 л/га;
  • робоча швидкість – до 16 км/год;
  • різноманітні робочі органи для будь-яких завдань.

Нагадаємо, на початку квітня у господарствах Західної України «Агротерра» провела демонстраційний посів кукурудзи сівалкою точного висіву LEMKEN Azurit 9 зі системою внесення рідких стартових добрив за інноваційною технологією DeltaRow: насіння висівається подвійними рядками у шаховому порядку.

Щоби визначити приріст урожайності за використання технології DeltaRow та рідкого старту, 4 демоділянки заклали й на базі господарства «Агропродсервіс» у селі Настасів Тернопільської області. У середині червня на цих ділянках провели міжрядний обробіток і підживлення рослин культиватором Steketee зі системою внесення рідких добрив.

Перш ніж приступити до роботи, визначили вміст нітратного азоту в ґрунті. Це зробили просто на полі за допомогою обладнання 360 SOILSCAN™ – портативної системи тестування ґрунту, яка враховує планову врожайність, стадію росту рослин і рівень органічних речовин у ґрунті, та, залежно від потреб кожного поля, дає змогу визначити обґрунтовану норму добрив, що сприятиме максимальному розкриттю потенціалу культури.

Олег Пелипенко, керівник агрономічного супроводу проєкту FreeFarm компанії «Агротерра»

Олег Пелипенко, керівник агрономічного супроводу проєкту FreeFarm компанії «Агротерра»:

«Для тестування відібрали зразки ґрунту з ділянки, на якій проводили посів сівалкою Lemken Azurit 9 за технологією DeltaRow із рідким стартом (50 л/га) і водночас між двома рядками DeltaRow вносили селітру (150 кг/га).

Ми визначили, що в шарі ґрунту 0,20 см міститься 48 мг/кг нітратного азоту, що складає приблизно 100 кг/га.

Для отримання запланованої урожайності – 15 тонн, враховуючи результати аналізу, на цьому полі потрібно внести рідке добриво КАС-32 в нормі 200 кг/га.

Кукурудзу підживлюємо водночас із міжрядним обробітком культиватором Steketee, на який встановлено додаткове обладнання 360 Y-DROP® SIDEDRESS. Це інноваційна розробка американської компанії 360 Yield Center, офіційним дилером якої є «Агротерра». Система дозволяє вносити азот у кількох сантиметрах від основи стебла, що сприяє збільшенню врожайності. На відміну від інших способів, прикореневе підживлення дозволяє рослині більш ефективно та швидко засвоювати азот, тому що основна маса кореневої системи кукурудзи локалізується саме навколо стовбура в зоні діаметром 20-25 см: сюди ми і вносимо добрива.

До того ж, у фазі 7-8 листків кукурудза саме закладає і формує качани, тому добре забезпечення азотним живленням у цей період дозволяє розкрити її потенціал на повну та сформувати довгий качан із максимальною кількістю зерен у рядку».

Ліворуч: Посів звичайною сівалкою з одночасним внесенням сухих стартових добрив.  Праворуч: Посів сівалкою LEMKEN Azurit 9 за технологією DeltaRow зі системою внесення рідких стартових добрив

Основні характеристики обладнання 360 Y-DROP®:

  • регульована довжина підйомника дозволяє застосовувати азот у середньому та пізньому періоді вегетації;
  • відсічні стійки забезпечують захист обладнання на нерівномірному рельєфі;
  • доступні різні калібрувальні шайби, які дозволяють змінювати норму виливу рідкого добрива відповідно до різних параметрів швидкості руху та робочого тиску в системі агрегата;
  • просте переоснащення вашого обладнання: система кріплення U-болтів розрахована на більшість розмірів балок.

Культиватор Steketee зі системою внесення рідких добрив

Чимало господарств уже оцінили переваги внесення рідких добрив за допомогою обладнання 360 Y-DROP® SIDEDRESS, продано приблизно 30 комплектів. Зокрема у ТОВ «Україна – 2001», що розташоване у Теофіпольському районі Хмельницької області, минулого року підживили 3000 га одним комплектом, прибавка врожайності склала від 0,5 до 3 т/га.

Трактор New Holland T6050 з культиватором Steketee, дообладнаним системою внесення рідких добрив

© Анна Артим

Залишити коментар: