Новини

Держбюджет від продажу 1 млн. га. землі поповниться на 500 млн. грн

29.06.2021

При продажу землі українцями держава отримуватиме 1% від угоди як мито. У зв’язку з тим, що не очікується масового продажу, на першому етапі державний бюджет поповниться орієнтовно на 500 млн. грн.

Такі дані озвучив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає Укрінформ.

Він зазначив, що власники землі підтримують відкриття ринку, але це не означає, що вони планують продавати свої паї.

“Ми робили опитування землекористувачів і власників землі. Й 90% відповіли, що вони за те, щоб мати право. Водночас не більш ніж 7% готові продавати. Тобто люди хочуть мати право, але не буде масового продажу”, – сказав Висоцький.

У зв’язку з тим, що на продаж землі площею понад 2 га всі ці роки діяв мораторій, в Україні ще не встановилася ціна на землю.

“Ціну реальну складно сказати, бо у нас 30 років ринку не було. Але якщо ми візьмемо такий індикатив, як оренда, то оренда зросла. Якщо брати в гривні, то за 30 років – у понад 20 разів. За останні 8-10 років – зросла в 10 разів. Зараз у середньому по Україні оренда становить 3-4 тис. грн. А 10 років тому це було 300-400 грн.”, – повідомив заступник міністра.

На першому етапі відкривається ринок передусім на паї, їх розміри 3-7 га. Вартість середнього паю прогнозується на рівні 200 тис. грн., додав Висоцький.

При цьому до державного бюджету великих надходжень не очікується.

“До держбюджету взагалі гроші не йтимуть. Це ж приватна власність. Це гроші одних людей будуть надходити іншим. І там тільки 1% збір, мито, ну, це копійки. Ми оцінюємо, що не більше, ніж 1 млн га буде продано в перший період. Масового продажу не буде”, – пояснив заступник міністра.

За підрахунками Висоцького, держбюджет від продажу 1 млн. га. поповниться на 500 млн. грн.

“Порахуймо. 1 млн. га. продадуть. В середньому – за 50 тис. грн.. за га., значить, загальна сума всіх угод – 50 млрд. грн. Від них 1% мита – це 500 млн. грн. У масштабах нашого держбюджету (він майже трильйон гривень) це все-таки не буде головною статтею його наповнення”, – припустив він.

Залишити коментар: