Гість номера

«Для успішного бізнесу важливі, в першу чергу, людські відносини, а вже потім – ділові»

16.10.2013

У нашому виданні ми вже неодноразово розповідали про  невеликі та водночас кращі господарства України.  У різних куточках української  хліборобної держави є  маленькі  фермерські підприємства, яким  країна повинна бути вдячна за їх щоденну важку працю, за їх чисту і відкриту любов до землі і прагнення  зробити  життя у селі легшим і  благополучним.  Завдяки цим «годувальникам», ми  споживаємо  смачний хліб, чисті крупи і справжню олію.  Та не тільки плюси у виробництві, а й у допомозі  сільському населенню щодо  вирішення  будь-яких соціальних проблем, звісно у мірі можливого.

Сьогодні ми поговоримо  з успішним  господарником, вправним керівником та люблячим  місцевому населенню чоловіком. Це керівник невеликого господарства  СФГ «Влад» у селі Туча Козятинського району Вінницької області  Віктор Миколайович Слободенюк.

На  перше запитання: «Розкажіть  коротко про створення СФГ «Влад», його історію», – Віктор Миколайович на мить задумався, а потім відповів, що не хотів би згадувати те, що давно минуло. І розпочав із зручного для нього місця подій:

–          У 2000 – му році, наші угіддя збільшилися в площі, завдяки приєднанню  орендованих земель  у сусідньому селі  Марківці. На сьогоднішній день, у розпорядженні СФГ «Влад» біля 1000 гектарів. І на цих землях ми вирощуємо зернові та технічні культури. Це: пшениця, ячмінь, кукурудза, соя, ріпак, соняшник,  з середньою врожайністю – 40 ц/га.

–          Ви раніше займалися тваринництвом. Чому припинили розвивати цю галузь?

–          Це для мене болісне питання. Тому, що я дуже поважаю тваринницький напрямок і завжди хотів розвивати вказану  галузь. Але у нашій країні не все так ідеально для розвитку  даного бізнесу. От з часом я і вирішив, що буду займатися тільки рослинництвом.

–          На середній показник у вас непогана врожайність.  У кожного господаря є свій невеличкий секрет  збирання гарного врожаю, а який у вас?

–          Ну, це зовсім не секрет. По-перше,  у  нашому господарстві відмінний агроном, він пильно глядить за кожною культурою. По-друге, ми за цей період вже точно вивчили і знаємо, чого потребують наші клімат і грунти.  Зрозуміли, які мінеральні добрива, мікродобрива та засоби захисту рослин необхідні для щирого врожаю.

–          На сьогоднішній день, безліч пропозицій по ЗЗР, величезна кількість  імпортних і вітчизняних виробників  та дилерів. Кому довіряєте ви?

–          Ви праві, дуже великий вибір і всі кажуть, що вони найкращі. І тут вже потрібно вивчати їхню специфіку роботи, їхнє  людське відношення. Скажу, що біля чотирьох років наше господарство співпрацює з АХК «Вітагро». Тут справжні, в першу чергу людські, а вже потім  ділові відносини. Вони ставляться до своєї роботи з логічним і правильним нахилом. Тобто, приїжджає консультант, оглядає поле, спілкується з агрономом і тоді пропонує, який препарат і на яку культуру нам підійде найкраще. Практично  весь спектр їхніх пропозицій  застосовані на наших полях.

–          Ви вже закінчили збирання пізніх осінніх культур?

–          Ні, цього року  важко зі збиранням соняшнику. Частину олійного врожаю через несприятливі погодні умови ми втратили, погнили шапки. Трохи зібрали та далеко не все.

–          А щодо посівів озимих культур?

–          Озимий посів вже закінчили.

–           Цей рік не тільки невдалий через сіру мокру осінь, а й через нестабільну  цінову політику.

–          Це найболючіше питання на сьогоднішній день. Ціна на кукурудзу впала до катастрофічних позначок. Ми планували докупити певну техніку, бо деяка вже застаріла, але через те, що  ціни дуже низькі на зерно, нічого не купимо. Знаєте, отут я трішки і згадаю  роки створення підприємства. В той час, землі були зарослі, ніхто не хотів братися  і  підготовлювати угіддя для  посівів. Люди місяцями зарплати не утримували. А тепер, коли ми  трішки  змогли самостійно вийти на певний рівень нам встановлюють такі ціни, що вони ледве покривають собівартість.  Чому так відбувається,  важко пояснити, та я вірю, що з часом усе зміниться і ми зможемо робити те, що любимо від усього серця.

Віктор Миколайович  добра і чуйна людина,  старається не відмовляти у допомозі. Дитячі  та медичні установи забезпечені  харчами. При потребі  роблять ремонти, встановлені металопластикові вікна.  Храми у селах відреставровані, ями на дорогах засипані. Люди забезпечені роботою, близько  45 працівників щодня ходять до праці у СФГ «Влад» і завжди вчасно отримують стабільну зарплату.  Що ще потрібно для селянина, який прагне залишитися у рідному краї і утримувати сім’ю, не виїжджаючи за кордон?…

  Підготувала Мар’яна Балабан