Новини

Фінальний етап жнив на Волині

31.08.2013

Серпень – останній місяць літа, саме він найважливіший для хлібороба. Адже, аграрій в цьому місяці має провести три основні роботи: зібрати урожай, зорати та засіяти.

Завершилися жнива ранніх зернових в Україні. Десь швидше, десь пізніше. Цьогорічні погодні умови змусили хліборобів похвилюватися за урожай, адже і посіви вдавалися складно після затяжної зими, і вегетація сільськогосподарських культур теж пройшла тривожно. Та все ж аграрії доклали усіх зусиль  для вчасного посіву, професійного догляду та дбайливого збирання.

Про закінчення збору ранніх зернових розповідає  заступник директора департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Людмила Федорівна Петрикан:

–          Жнивний період  ранніх зернових наближається до завершення. Господарства нашої області  вже зібрали ранні зернові на 229 тис га (96%), намолочено 717 тис тонн, урожайність становить 31,4 ц/га. П’ять найпотужніших господарств вже впоралися з роботою та отримали найвищі врожаї, а саме: СГПП «Рать» Луцького району та ФГ «Перлина» Горохівського району з врожайністю  понад 70 ц/га.

Завершили збирання ранніх зернових у Володимир-Волинському районі. Найвищу урожайність цього року отримали у сільгосппідприємствах Володимир-Волинського та Локачинського районів  – по 46 центнерів, Луцького – 45, по області – 37,3 центнера. 

Наступним  етапом для хлібороба, який вже сьогодні розпочався є підготовка площ під сівбу озимих культур, засипці та доведенню до посівних кондицій насіння зернових та ріпаку, збиранні дозріваючих пізніх культур.

Цьогорічний урожай, який за розрахунками, буде на 24 тис тонн більший, ніж у 2012 році, дасть змогу не лише забезпечити продовольчу безпеку регіону та потреби галузі тваринництва, а й наростити експортний потенціал області. Отож, вітаю усіх хліборобів з хорошим ужинком!

Серед господарств Волині, в яких жнива підійшли до фінального етапу, є СТзОВ «Романів» Луцького району. Агропідприємство обробляє  близько 3 тис га, на яких вирощує як ярі, так і озимі культури.  У господарстві також  відновлюють тваринницьку галузь, тримають 1800 голів ВРХ. Нині тут триває процес заготівлі кормів на зиму, вирощують на своїх полях багаторічні трави: люцерну, конюшину… Трави покошені і зібрані.

Голова СТзОВ «Романів» Віталій Миколайович Заремба, який є кандидатом економічних наук та заслуженим працівником сільського господарства України, ділиться про цьогорічні жнива:

–          Наше сільськогосподарське товариство розпочало свою роботу на землях, на яких колись випасали худобу та ловили рибу, тому що деякі з них були під озерами. Це було ще 30 років тому. За досить короткий час ми зуміли обробити угіддя під сільськогосподарське призначення і завдяки постійній сівозміні отримуємо з площ  щиру віддачу. Сьогодні – останній завершальний день збору ранніх зернових. Цього року очікуємо кращих врожаїв, аніж минулого,  розраховуємо на понад 50 ц/га пшениці. Також наразі проводиться підготовка кормової бази для ВРХ. Трішки завадив потом, який «вдарив»  30 липня, ділянки були затоплені і в результаті втрачена певна кількість врожаю. На полях, які були під ріпаком, зараз проводиться підготовка ріллі до посіву озимих культур.

 СГПП «Дружба», яке розташоване в селі Воютин Луцького району, теж підійшло до завершального етапу жнив. Підприємство господарює вже 15 років, у розпорядженні мають 4200 га земельних угідь.  Уже зібрали всі ранні зернові (пшеницю, овес, жито). Врожайність – 56 ц/га. Господарство також  утримує ВРХ, понад 2000 голів та свиноферму. Для кормової бази вирощують багаторічні трави на 1300 га. На полях лежать покоси люцерни та конюшини. Агроном  СГПП «Дружба»  Анатолій Васильович Косендюк коротко поділився про цьогорічні жнива у господарстві:

Сьогодні  останній день жнив, думаю, ми впоралися вчасно. Зібрані всі ранні зернові: пшениця, овес, жито. Врожайність по пшениці – 56 ц/га. Багаторічні трави, які займають 1300 га  угідь,  вже покошені. Кормова база наразі заповнюється. У нас є вся необхідна новітня техніка, з допомогою якої ми встигаємо впоратися із поставленою задачею. Деякі ділянки готуємо для посіву озимих. Всі операції по збиранню та підготовці ріллі до посіву виконуються вчасно і без погодних перешкод. Готуємось також до збирання пізніх культур, у нас посіяна соя, кукурудза та  цукровий буряк.