Техніка

Культиватор-плоскоріз Koralin розширює можливості стерньового обробітку ґрунту

22.05.2020

З посиленням обмежень у галузі хімічного захисту рослин набувають популярності знаряддя для механічної боротьби з бур’янами з новими комбінаціями інструментів, які б доповнювали технологічні ланцюжки, що існують, і забезпечували стабільну врожайність у сільському господарстві.

Історія створення

Ідею створення високопродуктивного культиватора, який можна використовувати для стерньового та передпосівного обробітку ґрунту та знищення бур’янів, у LEMKEN обговорювали вже давно. В останні роки на виставках центральною темою дискусійних форумів є механічна боротьба з бур’янами, а коли до цієї теми додали проблему використання гліфосату, було покладено початок проєкту зі створення культиватора-гібрида. Завдання полягало в тому, щоб створити культиватор, який можна застосовувати для стерньового обробітку ґрунту та боротьби з бур’янами без використання гліфосату чи інших гербіцидів. Команді фахівців LEMKEN на це знадобилося менше двох років.

Стартували у лютому 2018 року, спільно зі стороннім проєктно-конструкторським бюро спочатку розробили два робочих макета. Це були агрегати зі шириною захвату 3 і 7 м і різним розташуванням робочих органів. У ході численних випробувань з’явилася ідея створення комбінованої секції дисків і зубів. Базове знаряддя складається зі секції зубів і вирівнювальних робочих органів. Розташовані спереду дискові органи забезпечують безперебійну роботу, навіть у разі сильного розростання бур’янів. Для витримування заданої глибини найкращим виявилося шасі зі шинами. У багатьох знаряддях конкурентів для цього використовують катки, але вони мають істотний недолік: повторно притискають бур’яни.

Після того, як функціональна частина була готова, перейшли до технічної реалізації – вибору матеріалів і розрахунку їхньої товщини. Основні вихідні дані визначають за допомогою програм САПР, які розраховують зусилля і вимірюють навантаження на знаряддя.

Після вирішення ключових завдань, пов’язаних із технічним виконанням, виготовили перший дослідний зразок. Цей зразок випробували у фермерських господарствах поряд із Альпеном (громада в Німеччині, де розташована штаб-квартира LEMKEN, – ред.) і оптимізували з урахуванням досвіду фермерів.

Результатом випробувань стало виготовлення дослідної моделі культиватора у серпні 2019 року. Цю модель випробовували у господарствах Німеччини й інших країн у екстремальних умовах:  на сухих і кам’янистих ґрунтах, де знаряддя повинні працювати на межі своїх можливостей.  Це дало змогу отримати повну картину, виявити слабкі місця і усунути їх.

Результатом такої комплексної роботи стала серія, яка була представлена на виставці AGRITECHNICA – 2019 у Ганновері, і вже цього року доступна клієнтам LEMKEN.

Характеристики агрегата

Культиватор-плоскоріз Koralin із новою комбінацією з дисків і секції зубів зі стрілчастими лапами – новий продукт LEMKEN для суперплоского стерньового обробітку ґрунту та заорювання проміжних культур. Культиватор надійно знищує бур’яни навіть за великої висоти рослин і в умовах незібраної соломи. Ширина захвату знаряддя – від 6,6 до 8,4 метра.

Традиційні культиватори-плоскорізи зі стрілчастими лапами погано заглиблюються і швидко зношуються, особливо на сухому ґрунті. Культиватор Koralin від LEMKEN демонструє принципово новий підхід: він розпушує ґрунт не жорстко закріпленим інструментом, а інструментом, що котиться. Перед двома горизонтальними зубами розташовані два ряди вертикальних дисків, які подрібнюють ґрунт і ріжуть органічні залишки. Вістря і бічні поверхні стрілчастих лап попадають на ці розрізи, що дозволяє секції зубів краще заглиблюватися і працювати практично без забивання. Лапи зношуються у три рази повільніше.

Симетрично розташовані диски, закріплені на міцних листових пружинах, уже відмінно зарекомендували себе на короткій дисковій бороні Heliodor. Завдяки діаметру 510 міліметрів, вони формують важкий ілювіальний горизонт, що запобігає утворенню плужної підошви. Ба більше, диски можна цілеспрямовано застосовувати для перфорації плужної підошви та покращення дренажу поверхневих вод. У процесі передпосівного обробітку диски покращують грудкувату структуру середніх і важких ґрунтів.

Зуби шириною 35 сантиметрів зі стрілчастими лапами розташовані симетрично, у три ряди, з міжряддям 30 сантиметрів і перекриттям 2,5 сантиметри. Їх закріплено на головній рамі за допомогою пружинного пристрою захисту від перевантажень. Цей пристрій забезпечує бічну стійкість і стабільну висоту, завдяки чому лапи завжди працюють по всій ширині знаряддя. На глибині обробітку від 2 до 10 сантиметрів стрілчасті лапи горизонтально, як ніж, підрізають коріння бур’янів і проміжних культур. Koralin ідеально підходить для багаторазового горизонтального підрізання з поступовим збільшенням глибини обробітку. Для продовження терміну служби виробник пропонує лапи з твердосплавними наконечниками, що зводять до мінімуму витрати на знос і технічне обслуговування в робочий сезон.

Витримування заданої глибини культиватором-плоскорізом дуже точно регулюється за допомогою опорних коліс знаряддя. З метою ще більш ефективної боротьби з бур’янами каток можна замінити багаторядною штригельною бороною.

Новий культиватор-плоскоріз Koralin LEMKEN пропонує з 2020 року обмеженою серією. Конструктори компанії впевнені, що «наймолодший» продукт LEMKEN доб’ється успіху, на сьогодні на ринку йому немає аналогів.

Залишити коментар: