Техніка

Чи знайдеться трактор-велетень, якому під силу такий Titan?

17.06.2021

Плуг Lemken Titan

З 2021 року LEMKEN оновила лінійку своїх найбільших плугів, випустивши модель Titan 18 (V), яка замінила попередню Euro Titan і Vari Titan. Головна особливість нового агрегату в тому, що це плуг тільки для роботи трактора «по полю», що і не дивно, адже маючи від 9 до 13 корпусів ефективним буде саме такий спосіб оранки. З базовою системою Onland плуг також отримав і переднє опорне колесо. Максимально можлива ширина трактора з агрегатом у базовому оснащенні складає 4 метри, що цілком достатньо для більшості випадків. Проте LEMKEN, аналізуючи розміри тракторів, які можуть працювати із такими плугами, дійшов висновку, що 12, 13-корпусні плуги можуть тягнути і ширші трактори. Тому для них була розроблена розширена опційна версія системи Onland, що дозволяє працювати із тракторами шириною до 4,6 м. При обороті плуга система може складувати його, зменшуючи радіус обороту, що зменшує фізичні навантаження як на плуг, так і на трактор, а також дає можливість комбінації агрегату з котком-грудкоподрібнювачем FlexPack. Останній відомий по навісних плугах Jewel 7 та 8. Щоправда, даний коток підходить тільки для легких типів ґрунту, а на важких він мало ефективний.

Плуг Lemken Titan

Як і попередник, новий Titan 18 залишається плугом «вагонного» типу (дві послідовні рами), при чому задня рама, що може мати від 3 до 5 корпусів закріплена на шарнірі, а це гарантує відмінну адаптацію до рельєфу поля та незалежний підйом чи взагалі деактивацію, чим може похизуватися мало хто з конкурентів. Задня рама за принципом навісного плуга також оснащена опорним колесом.

Для покращення тягово-зчіпних властивостей трактора та економії пального, Titan 18 опційно оснащується гідравлічним підсилювачем тяги, який ефективно зарекомендував себе на менших плугах моделі Diamant. Він являє собою гідроциліндр, змонтований перед башнею навіски, що переносить вагу трактора із його передньої частини на задню, чи довантажує її до 1,5 т. Це зменшує пробуксовування і, як результат, економить пальне.

Плуг Lemken Titan

 Основні рухомі вузли плуга Titan 18 оснащені сферичними радіальними шарнірами, а це підвищує строк експлуатації та підвищує їх надійність. Висота рами плуга, як і раніше, в базовій комплектації складає 80 см, опційно 85 см. Більший кліренс при відстані між корпусами 100 см покращує прохідність пожнивних решток та зменшує ризик забивання. За бажанням замовника можна обрати між суцільними чи полосовими відвалами як в Dural, так і DuraMaxx виконанні. З п’ятьма формами передплужників з можливістю регулювання як по висоті, так по відстані до основного корпуса, можна адаптувати плуг до будь-яких умов роботи. За потреби плуг можна оснащувати глибокорозпушувачами, які «зривають» ущільнення на 10-15 см нижче встановленої глибини обробітку. Ширина захвату Titan 18 змінюється ступінчато механічно (33, 38, 44, 50 см на кожен корпус), а Titan 18 V – гідравлічно, від 30 до 55 см. Тобто найбільша ширина захвату може сягати 6,5 та 7,15 см. Чи знайдеться трактор-велетень, якому під силу такий Titan?

Плуг Lemken Titan

Посилена рама квадратного профілю 180х180х12,5мм може витримувати тягове зусилля потужних тракторів та опір важких грунтів. Велика відстань між башнею та оборотним механізмом додає маневреності та плавності в процесі розвороту, а це все на пряму впливає на продуктивність. Доречі, її легко можна підвищити, працюючи вночі, адже плуг оснащений 4 LED-фарами, які повністю його освітлюють.

Плуг Lemken Titan

Плуг навішується на триточкову навіску 3 чи 4 категорії. За її відсутності LEMKEN пропонує візок – дишло з віссю та 3-точковим кріпленням.  В базовому оснащенні найбільший плуг має вагу прибл. 7000 кг, що значно менше за однокласників та позитивно впливає на розхід палива.

Залишити коментар: