Новини

ПАП «Аркадія»

18.08.2013

 Вогонь сильний, вода — від нього сильніша, земля — від них обох, а працьовита людина — від усього…

Саме такою фразою хочеться охарактеризувати істинних господарів своїх дворів. В наш час, багато агровиробників, але не так багато справжніх, люблячих людьми, про яких  жителі не просто говорять, а з відчуттям вдячності і від щирого серця озиваються. І одним з таких аграрних керівників  і є Микола Іванович Пилипів, який очолює приватне аграрне підприємство (ПАП) «Аркадія».  Агропідприємство розташоване в найзеленішому куточку Тернопільщини – на Гусятинщині.

ПАП  «Аркадія»  розвиває галузі рослинництва, тваринництва і садівництва. Зовсім недавно керівник Микола Іванович вирішив  зайнятися вирощуванням яблунь.  В сусідньому селі  Товсте, що зовсім близько від Оленівки,  де розташований сам комплекс «Аркадії», простягається сад площею 20 га, ще зовсім невеличкі, молоді деревця обіцяють господарю в недалекому майбутньому гарні соковиті плоди. Микола Іванович не надав перевагу  заокеанським сортам, а  схилився до своїх вітчизняних. І думаю, він аж ніяк не помилився, шість сортів яблунь, які посаджені в осінню пору справді гарно і швидко розвиваються. Цьому сприяють  інтенсивна технологія вирощування та досвідчені спеціалісти.

–          Микола Івановичу, чому ви вирішили зайнятися ще і садівництвом, адже у вас і так вдосталь справ по господарству. Чи можливо це швидше для душі чим заради прибутку?

–          Справ завжди вдосталь. І невеличкий кусочок саду не займе у мене дуже багато часу. За деревами  доглядає професіонал, а я не так садівник, як шанувальник. І ви праві – це швидше справа для душі, хоча і безсумнівно, що справа буде ще і прибутковою.  Ми і біля комплексу посадили гектар  яблунь. Тепер кожного дня маю можливість любуватися  молодим садом.

ПАП «Аркадія» орендує землі в шести населених пунктах – суміжних один з одним. Площа обробітку землі  займає понад  4000 га, на яких вирощують сім основних культур, а саме: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник, ріпак, сою і цукрові буряки. Як бачимо, Микола Іванович в цей не простий час, коли ціни на цукор не стабільні,а  цукрове виробництво передбачає більші затрати чим прибутки, не побоявся засіяти декілька сотень гектарів буряком  і демонструючи теперішні результати сходів, стає зрозуміло, що керівника чекають вагомі результати.

Чудові сходи показують і інші культури на полях «Аркадії» – височіє густа пшениця, колоситься ячмінь, зеленіють кукурудза і соя, а ріпак простягається жовтим килимом на ланах.

Тваринницьку галузь підприємство теж розвиває, займаються вирощуванням свиней. В комплексі  наразі 1000 голів , з них 250 свиноматок. В планах керівництва збільшити  кількість до 3000 голів.

За свинями доглядає Володимир Майстер:

–          Ми за допомогою промислового схрещування виводимо двопорідний гібрид. Як відомо, це  найбільш поширена форма схрещування у нашій країні. Матки однієї породи спаровуємо з  кнурами іншої породи і весь одержаний приплід виводимо на відгодівлю. Досить простий і ефективний спосіб. В подальшому плануємо збільшити кількість голів, адже  свинина була і буде в попиті.  

Господарство забезпечене всією необхідною технікою, більшість з якої від світового виробника: CLAAS, John Deere… Що відповідно значно полегшує  і пришвидшує  роботу працівників.

Агропідприємство  «Аркадія»  заснована у 2002 році,  через три роки  посаду керівника зайняв Микола Іванович Пилипів. З того часу підприємство  здобуває значних результатів, розширює свої аграрні можливості, дбає про своїх працівників і бере вагому участь у соціальному напрямку.  Як кажуть в народі: «В доброго хазяїна і соломина не пропаде». Микола Іванович загартований  життям і не боїться каменів на дорозі  сільськогосподарського бізнесу. Десь щось не вийде, десь навпаки краще стане, так і стараються триматись на гребені  аграрних хвиль.

Суспільству Микола Іванович теж намагається допомагати. Навіть під час інтерв’ю, за допомогою звернулася  директор Гримайлівського садочку і попросила вантажну машину  піску і щебеню. Керівник агропідприємства  дав зрозуміти, що піде на зустріч розв’язанню проблеми.

У селі Оленівка ПАП «Аркадія» допомагає школі-садку. Трьом сусіднім селам – ремонтом садочків, клубів. Реконструювали фельдшерсько-акушерський пункт та храми. Також, хочу зауважити, що Микола Іванович, дуже толерантно відноситься до своїх підлеглих. Працівники знають, що при виникненні проблем, вони можуть звернутися за порадою чи допомогою до свого керівника.

Господарство відвідала Мар’яна Балабан