Новини

Проєкт з популяризації та використання дронів в агробізнесі відновлено

13.06.2022

Група компаній DroneUA (ТОВ “ДІДЖІ ФЛАЙ”) та Програма USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО, що впроваджується компанією Chemonics International відновили та розширили умови участі для агровиробників в рамках масштабного Проєкту з популяризації та використання безпілотних та роботизованих технологій.

Враховуючи воєнну ситуацію в Україні та труднощі, з якими стикаються аграрії в процесі виконання сезонних робіт, існує гостра потреба у переході до ресурсоощадних технологій. Використання повітряних та наземних дронів-обприскувачів дозволить зменшити операційні витрати та забезпечити вищу ефективність виробництва. Саме в посиленій інтеграції передових технологій, сторони вбачають можливість зміцнити продовольчу безпеку як в межах України, так і на світовому рівні.

Згідно з новими умовами, категорії сільськогосподарських виробників, які можуть брати участь в Проєкті, значно розширені. Окрім мікро-, малих та середніх виробників плодоовочевої продукції, отримати консультації та спеціалізовані послуги дронами-обприскувачами за підтримки Програми USAID АГРО в Україні, зможуть:
– Виробники овочів, фруктів та ягід в промислових масштабах (крім господарств, що займаються промисловим вирощуванням горіхів та червоного винограду для виноробства);
– Господарства, що спеціалізуються на вирощуванні зернових (пшениця, ячмінь, кукурудза, жито, гречка, рис);
– Господарства, що вирощують окремі види олійних культур (соняшник).

Дата завершення Проєкту – 30 грудня 2022.

Географія Проєкту – вся Україна, крім тимчасово окупованих територій та територій, на яких ведуться активні бойові дії.

«Розуміючи важливість агропродовольства України на глобальному ринку, команда USAID АГРО продовжує підтримувати українську аграрну спільноту. Для нас, як для вітчизняної компанії, це ще одне підтвердження – міжнародна спільнота з Україною і їхня підтримка дуже важлива.

Цей агросезон уже відзначився низкою викликів для фермерів: серйозний дефіцит палива, замінування полів після окупації, трудові ресурси, які наразі залучені до ЗСУ. Ці фактори можуть спровокувати продовольчу кризу не тільки в межах країни. Від того, який результат отримають українські аграрії в підсумку сезону залежить рівень продовольчого забезпечення на світовому рівні, – коментує Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA, – ситуація із дефіцитом паливно-мастильних ресурсів значно ускладнює сільськогосподарське виробництво і фактично пришвидшує процес переходу на інноваційні та ресурсоощадні технології. Дрони та робототехніка – це той інструмент, який може гарантувати і якість, і ощадність, і оперативність, і безпеку. Наша місія зараз – тримати продовольчу оборону, сприяючи ще більш простому освоєнню аграріями дронів у полях. В умовах війни кожна зекономлена гривня, кожен гектар продуктивної площі набуває ще більшої ваги для українців. І дрони в цій системі – грають на користь агровиробників».

Джерело: drone.ua

Залишити коментар: