Рослинництво

Що показують гібриди ріпаку компанії РАЖТ у сезоні 2019/2020?

26.05.2020

Сезон вирощування озимого ріпаку впродовж 2019/2020 років характеризувався посухою у серпні – вересні та сильними пізніми заморозками аж до кінця квітня. Ідеальний стрес-тест для кожного гібрида.

ТРЕЗЗОР

2019 року в Україні загальна площа посіву цього нового високоврожайного гібрида склала понад 12000 гектарів. ТРЕЗЗОР із успіхом переніс складні умови у центрі та на заході країни. Втрата листя через пізні заморозки у квітні була швидко компенсована новим листям. Посушливий період у березні та квітні рослини добре перенесли завдяки пізньому стартовому  росту. Абортацію бутонів через пізні заморозки практично не спостерігаємо. Період цвітіння був виключно довгим – більше  4 тижнів, через велику кількість пагонів. Варто зазначити, що є велика кількість бокових пагонів другого порядку. ТРЕЗЗОР мав висоту до 1,8 м. Потенціал урожайності оцінюють у більш ніж 5 т/га на багатьох площах.

Олександр Талімончук, гол. агроном ТОВ «Ідег»

Олександр Талімончук, гол. агроном ТОВ «Ідег», Рівненська обл.:

«Ми вирощуємо ТРЕЗЗОР на площі у більш ніж 150 га. Посіяли гібрид на початку вересня в умовах посухи. Сходи отримали тільки після 10 жовтня, перед заходом у зиму сформував 6 листків. ТРЕЗЗОР прекрасно переніс пізні заморозки у квітні та вразив своїм сильним гілкуванням. 2020 року плануємо знову сіяти ТРЕЗЗОР і збільшувати площу посіву».

Олександр Левщук, Агропромислова група «Пан Курчак», Волинська обл.:

«Ми посіяли ТРЕЗЗОР на більш ніж 450 гектарах. Умови для посіву були вкрай складними. Посів за допомогою сівалки Horsch Focus (Strip Till) на глибину 5 см виявився перевагою. ТРЕЗЗОР має дуже хороше гілкування та типове довге основне (центральне) стебло. Цього року ми продовжимо розширювати посівну площу під цей гібрид».

Олександр Левщук, Агропромислова група «Пан Курчак»

АРАЗЗО

АРАЗЗО – це новий, високоврожайний гібрид для раннього посіву. 2019 року цей гібрид показував дуже високу врожайність – вище 50 ц/га у Центральній та Західній Україні на 7-ми демонстраційних ділянках. Гібрид навесні починає вегетацію дуже рано та має висоту до 1,6 м, характеризується відмінною стійкістю до вилягання. Оптимальна густота посіву складає 35-40 рослин на м2. У сезоні 2019/2020 рр. АРАЗЗО, як і інші гібриди з групи раннього достигання, був локально пошкоджений пізніми заморозками.

Василь Громадюк, ТОВ «Галагро-Доба», Івано-Франківська обл.:

«У нашому господарстві посівна площа озимого ріпаку складає 1325 га. Ми сіяли АРАЗЗО на площі 450 га за допомогою сівалки точного висіву на глибину 5 см за посушливих умов. На сьогодні АРАЗЗО – у прекрасному стані, має гарну висоту та добре гілкування. Цей гібрид переконав нас у перший же рік його вирощуваня, що з ним варто працювати й надалі. Тож цього року ми розширюємо площу посіву АРАЗЗО».

Василь Громадюк, ТОВ «Галагро-Доба»

Залишити коментар: