Новини, Техніка

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

27.03.2022

Відомі світові виробники сільськогосподарської техніки та обладнання постійно розширюють свій асортимент трендовими новинками, а також удосконалюють та допрацьовують вже наявну техніку. Тож агровиробникам є з чого обирати, аби господарювати успішно та продуктивно.

У цій статті ми дізнавалися, які світові інноваційні розробки будуть доступні українським аграріям у 2022 році.

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

Огляд розпочнемо з компанії CLAAS, яка презентувала новий CLAAS TRION – комбайн із найширшими можливостями, серед усіх створених компанією донині.

Новий зернозбиральний комбайн TRION – це повністю продумана та добре адаптована до потреб фермерів машина. Вона встановлює нові стандарти для зернозбиральних комбайнів. Модельний ряд TRION – це не тільки 5-ти та 6-клавішні машини, а й також гібридні зернозбиральні комбайни з одним або двома роторами.  Унікальна лінійка машин пропонує найбільш широкий вибір варіантів та опцій, яким не може похвалитися жоден інший модельний ряд у цьому класі зернозбиральних комбайнів.

Чотири атрибути зокрема дозволяють модельному ряду TRION відповідати надзвичайно широкому спектру вимог замовників, а саме:

 • новий модельний ряд TRION повністю пристосований до вимог індивідуального господарства та окремої сільськогосподарської культури під час збирання врожаю – зі швидкими, легкими та можливостями зміни під різні тип культур та великою кількістю типів жниварок шириною до 12 м або 12 рядів;
 • перевірена технологія обмолоту APS з очищенням JETSTREAM, великим зерновим бункером і високими показниками вивантаження сприяють збільшенню можливостей комбайнів цього модельного ряду. Простий, ефективний привід з низьким рівнем необхідного технічного обслуговування у поєднанні з інтелектуальною концепцією динамічної потужності DYNAMIC POWER забезпечує мінімальне споживання пального;
 • використання новітніх технологій та систем допомоги, таких як CEMOS AUTOMATIC для автоматичного збирання врожаю, допомагає забезпечити оптимізовану продуктивність та високий рівень комфорту і зручності оператора, незалежно від розміру ферми;
 • надійність комбайнів TRION була забезпечена завдяки проведенню заходів з перевірки на світовому рівні. Прості та економні завдання з обслуговування клієнтів у поєднанні з надійним приводом, більшими інтервалами технічного обслуговування та відмінним моніторингом стану приводу економлять час та роблять витрати більш передбачуваними.

Лінійка комбайнів TRION – це спектр машин від п’ятиклавішного комбайну ( 258 к.с. ) аж до гібридного комбайну (435 к.с.) з двома роторами. 20 нових моделей оснащені сучасними ефективними системами допомоги та забезпечують високий рівень комфорту керування та зручність користування. Лінійка складається з трьох модельних серій із клавішними та гібридними зернозбиральними комбайнами, що передбачають дві ширини молотильного каналу:

 • TRION 500 з 5-клавішною системою обмолоту APS WALKER та шириною каналу 1420 мм;
 • TRION 600 з 6-клавішною системою обмолоту APS WALKER та шириною каналу 1700 мм;
 • TRION 700 з гібридною системою обмолоту APS (TRION 710 – 730 з одним ротором ROTO PLUS, TRION 750 з подвійним ротором ROTO PLUS) та шириною каналу 1420 мм.

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

Компанія «Цепелін Україна» представила самохідний обприскувач Agrifac Соndor, який враховує усі потреби сучасних аграріїв.

Agrifac Соndor – це новинка від компанії «Цепелін Україна». Наразі це один із найбільш високотехнологічних самохідних обприскувачів, які представлені на нашому ринку. Машина цікава, унікальна і функціональна, адже це своєрідний конструктор, котрий замовник збирає під свої потреби та побажання. Тому знайти два однакових обприскувача – завдання не з простих!

Машина має низку технологічних новацій, які дозволяють їй працювати в різних метеоумовах, навіть під час сильного вітру завдяки системі HighTechAirPlus, що поєднує в собі традиційне обприскування, застосування контрольованих повітряних потоків та змішування в камерах форсунок.

Робочий розчин подається до форсунки завдяки робочому тиску. Але туди також подається і повітря, завдяки спеціальному повітряному компресору. І повітря, і робочий розчин проходять крізь розпилювач для створення постійного розміру крапель, що можна легко встановлювати й змінювати за мінливих умов просто з кабіни обприскувача.

Система обприскування з допомогою повітряних потоків AirFlowPlus від компанії Agrifac є визнаною технологією для внесення робочого розчину навіть у густих посівах, забезпечує високу продуктивність та ширший період для можливих обробітків з меншою залежністю від погодних умов за твердженням виробника з Нідерландів.

Система Mountain Master – це справжній Condor у всіх аспектах. Плюс він управляє циліндрами окремо, що дозволяє цьому обприскувачу утримувати рівень на схилах максимум до 20%. Завдяки цьому Condor Mountain Master може їздити безпечно та комфортно навіть на більш крутих схилах.

Залежно від нахилу і корекцій, дорожній просвіт повинен бути встановлений між 130 та 200 см.

При вирівнюванні конструкції шасі вага розподіляється рівномірно по всіх колесах, що збільшує зчеплення та тягу.

В Україні зараз існує велика потреба у проведенні десикації високорослих культур. Саме цей обприскувач, кліренс якого становить більше 2 метрів, дозволяє проводити цю операцію легко й якісно.

Також обприскувач Agrifac Соndor може бути оснащений системою камер AiCPlus, за допомогою яких визначається розташування бур’янів, і обприскувач обробляє тільки ділянки з небажаною рослинністю. Окрім економії засобів захисту, зменшується стрес для культурних рослин, що позитивно впливає на їх розвиток і підвищення врожайності.

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

Компанія John Deere представила на виставці CES 2022 повністю автономний трактор

Ця машина побудована на базі трактора Deere 8R та обладнана чизельним плугом із підтримкою технології TruSet, системою наведення GPS та іншими передовими технологіями.

Зовні модель 8R410 схожа на звичайний трактор цієї серії, але оснащена найсучаснішими технологіями, які дозволяють керувати й контролювати роботу машини та навісного обладнання.

 • Автономний трактор має шість пар стереокамер, які дозволяють виявляти перешкоди на 360 градусів і обчислювати відстань.
 • Зображення, які отримують камери, передаються через глибоку нейронну мережу, що класифікує кожен піксель приблизно за 100 мілісекунд і визначає, продовжує машина рухатися чи зупиняється, залежно від виявлення перешкоди.
 • Крім того, автономний трактор безперервно відстежує своє місцезнаходження відносно геозони, що дозволяє йому виконувати роботу в потрібному місці з точністю до дюйма.

Для початку експлуатації автономного трактора аграріям необхідно лише доставити машину на поле та налаштувати її на автономну роботу. Завдяки застосунку John Deere Operations Center Mobile для запуску машини слід провести пальцем зліва направо. Під час роботи машини аграрій може покинути поле й зосередитися на виконанні інших завдань, контролюючи хід роботи машини зі свого мобільного пристрою.

John Deere Operations Center Mobile забезпечує доступ до відео, зображень, даних в реальному часі й дозволяє аграріям регулювати швидкість, глибину та інші показники. У разі будь-яких збоїв в якості роботи або проблем зі станом машини аграрії будуть повідомлені дистанційно і зможуть внести корективи для оптимізації продуктивності машини.

Цього року клієнтам у Північній Америці буде поставлено обмежену кількість тракторів. У найближчі роки John Deere планує працювати над доступністю технології для інших машин і навісного  обладнання. Запуск бренду в Європі зараз не планується, оскільки вимоги техніки безпеки не дозволяють використовувати автомобілі з автономним керуванням.

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

Massey Ferguson розпочинає нову еру для простих і надійних тракторів з MF 8S.

За основу проєкту MF 8S було взято глобальне дослідження «Голос споживача» – докладні індивідуальні інтерв’ю з клієнтами та операторами в декількох країнах світу. Серед основних побажань клієнтів були: комфорт, простота експлуатації, оптимальне співвідношення ціни та якості, висока надійність, інтуїтивно зрозумілі та зручні органи управління, ефективна передача максимальної потужності на колеса, повний обмін даними та можливість працювати з найскладнішим навісним обладнанням.

Результат – Massey Ferguson презентував абсолютно нову серію тракторів 8S. Вона налічує 4 моделі: MF 8S.205 (205 к.с.); MF 8S.225 (225 к.с.); MF 8S.245 (245 к.с.); MF 8S.265 (265 к.с.).

Серед основних переваг цих тракторів:

 • ефективні приводні механізми, які забезпечують більшу продуктивність:
 • низькі експлуатаційні витрати;
 • можливість працювати швидше з найбільш вимогливим навісним обладнанням;
 • прості, розумні й екологічні господарські технології;
 • більш простора кабіна та новий рівень комфорту оператора.

Новітні 6-циліндрові двигуни Stage V AGCO Power об’ємом 7,4 л забезпечують більше потужності, крутного моменту та продуктивності при низьких обертах на хвилину й менших експлуатаційних витратах.

Ці трактори мають значну перевагу завдяки системі керування потужністю двигуна (EPM), яка збільшує потужність до 20 к.с. плюс приріст потужності, а також додатковий крутний момент у будь-який час, коли це необхідно.

Нові трансмісії Dyna E-Power і  Dyna-7 Power Shift з подвійним зчепленням забезпечують найзручніше перемикання передач у своєму класі. Обидві трансмісії оснащені функцією керування потужністю двигуна, що забезпечує більшу тягу, коли вона потрібна. Ідеальна комбінація двигуна/трансмісії забезпечує максимальну віддачу і ефективність, знижуючи втрати потужності на 26%.

На тракторах збережена добре перевірена стандартна передня вісь із підвіскою. Забезпечується малий радіус повороту 5,7 м. У число обладнання крім блокувального механізму підвіски також входять тракторні гальма з усіма трансмісіями зі швидкістю 50 км/год.

Новий центр керування, вбудований у підлокітники у вигляді багатофункціонального та простого у використанні важеля, забезпечує повне сенсорне керування. Цей важіль з підтримкою ISOBUS управляє всіма функціями трактора й обладнаний вбудованим мікроджойстиком для контролю двох золотникових клапанів.

Неповторна конструкція Protect-U повністю ізолює кабіну від шуму, тепла та вібрації. З рівнем шуму лише 68 дБ ця кабіна є одною з найбільш тихих на ринку, крім того, її об’єм складає 3,4 м³, що робить її однією з найбільш просторих.

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

Case IH опублікувала подробиці про зміни в лінійці тракторів 2022 модельного року.

А саме, трактори Case IH Puma 140-175 зі стандартною колісною базою тепер будуть доступні з потужністю від 155 до 200 к.с. Варіанти, що використовують CVXDrive, мали серію оновлень трансмісії для покращення прискорення/гальмування, досягнутих завдяки нещодавно покращеній чутливості педалей.

Як і в лінійці Puma, шестициліндрові трактори Maxxum також мають покращену реакцію на прискорення/гальмування та чутливість педалей. Трактори пропонують потужність від 115 до 150 к.с., що забезпечується за допомогою «розумної» системи CVT.

Лінійка Case IH Farmall C тепер має чотири варіанти, які мають вихідну потужність від 90 до 117 к.с. Усі трактори використовують новий чотирициліндровий 3,6-літровий двигун FPT, що відповідає вимогам Stage 5. Він має більший робочий об’єм і чотири клапани на циліндр, щоб забезпечити до 10% більше крутного моменту при нижчих оборотах двигуна (1300 об/хв).

Двигуни об’ємом 3,6 л використовують нову систему обробки вихлопних газів FPT HI-eSCR2, яка об’єднує каталізатор окислення дизельного палива, фільтр твердих частинок, що не потребує обслуговування, і блок селективного відновлення каталізатора. Навіть з додаванням цього обладнання розмір двигуна був збережений, щоб підтримувати кліренс і маневреність.

Трактори Farmall C також оснащені коробкою передач Active Drive 2 з потужним шаттлом і силовим зчепленням. Трактор має 24 передачі (вперед і назад), а також додатковий круїз-контроль і плавну швидкість. Є також електрогідравлічні блокування диференціалів передньої та задньої осі, електронний контроль тяги, гідравлічний насос 64 л/хв, тришвидкісний ВОМ і додаткова передня навіска.

Щоправда, наразі нові трактори будуть доступні лише для європейського ринку з весни 2022 року.

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

Варто згадати й про посівну техніку від HORSCH, а саме  універсальний посівний комплекс Avatar 12.25 SD – нову серію з новими можливостями.

Універсальний посівний комплекс Avatar 12.25 SD від HORSCH тепер наділений новими опціями. Наприклад, він використовує оновлену інтуїтивну концепцію управління на базі ISOBUS, яка суттєво спрощує для оператора налаштування, роботу та контроль техніки. Touch Terminal із сенсорним дисплеєм дозволяє індивідуально конфігурувати робочі маски для зручної роботи оператора.

Нова комп’ютерна система з оновленим програмним забезпеченням від HORSCH дозволяє працювати практично з необмеженою кількістю дозованих компонентів під час сівби.

Добре випробуваний на практиці концепт складання машини забезпечує їй компактні транспортні габарити. Транспортна ширина 3 м робить Avatar 12.25 SD зручним для транспортування на великі відстані. Для пересування машини полем пропонуються кілька можливих варіантів шин із шириною протектора від 520 мм до 900 мм.

Нова платформа бакової системи з максимальним загальним обсягом ємностей 6500 л виконана у двосекційному вигляді з поділом на відсіки 60/40. Для збільшення продуктивності при посіві дрібнонасіннєвих культур, наприклад, ріпаку можна також використовувати можливості опціональної системи MiniDrill G&F. Її окремий бак об’ємом 400 л можна використовувати для насіння, мікроелементів, або ЗЗР, що дозволить одночасно дозувати до 3 різних компонентів, та зменшить кількість зупинок для заправки машини.

Окреме розташування бункера дозволяє суттєво розширити часові рамки для використання машини. Колеса великого діаметру з широкопрофільними шинами покликані знизити тиск на ґрунт, щоб мінімально травмувати його структуру. Подвійні опорні колеса на периферії рами забезпечують рівний спокійний хід машини, запобігають утворенню колій і дозволяють краще копіювати мікрорельєф поля. Однорядне розташування висівних сошників Single Disc із шириною міжрядь 25 см роблять Avatar 12.25 SD універсальним посівним комплексом, який може використовуватися для прямого посіву, посіву в мульчу, по вегетуючих сидератах чи проміжних культурах.

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

Універсальною для будь-яких умов є й нова пневматична сівалка TERRASEM від PÖTTINGER.

Для досконалих сходів, на додаток до оптимальних ґрунтових та погодних умов, необхідний вибір ідеальної технології. Концепція універсального посівного комплексу TERRASEM від PÖTTINGER оптимально поєднує в одній машині робочі операції обробітку ґрунту, зворотного ущільнення та посіву, і тому є ефективним та надійним рішенням для потреб аграріїв.

Нещодавно наново розроблена сівалка, з або без передпосівного обробітку вражає своїм точним, універсальним дозуванням та ідеальною системою сошників, що гарантує точне закладання посівного матеріалу.  Універсальна у використанні та потужна завдяки одночасному застосуванню до трьох компонентів, посів здійснюється оптимально для кращого проростання насіння.  Окремі властивості TERRASEM підвищують урожайність і, отже, збільшують прибуток фермерів.

Серед основних переваг:

 • надзвичайна універсальність для успішного посіву у використанні з ежекторною системою дозування чи з бункером під тиском;
 • міцна будова з максимальною продуктивністю з робочою шириною від 3 до 6 метрів (і вже скоро 8-9 м);
 • високоякісні сошники для високої продуктивності та рівномірного, чистого посівного ложа;
 • призначена як для мульчувальної сівби чи прямого посіву, так і для зораних площ.

Також слід відзначити:

 • комфортну роботу без бокового уводу;
 • різноманітні варіанти посіву та внесення добрив;
 • оптимальну площу живлення;
 • дві системи дозування.

Нова TERRASEM вже доступна з листопада 2021 року.

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

Ну і звісно техніка для обробітку ґрунту! Слід відзначити навісний оборотний плуг Juwel 8і виробництва LEMKEN.

Новий навісний оборотний плуг Juwel 8і з ISOBUS  буде випускатися з оптимізованою системою управління iQ plough і новим інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом користувача. Ці можливості доступні як через власний CCI-термінал, так і через сумісний з ISOBUS термінал трактора.

«Оранка з управлінням через ISOBUS стає все більш популярною, оскільки просте налаштування повороту, нахилу, ширини захвату та робочої глибини за допомогою термінала заощаджує час і дає змогу гнучкіше реагувати на зміни властивостей ґрунту.

Крім цього, навішування виконується дуже швидко – потрібно приєднати лише три гідравлічні шланги (LS) замість 4-х гідропар (для плуга з аналогічним базовим оснащенням)», – повідомляє виробник.

Новий Juwel 8i дає змогу запрограмувати до восьми різних сценаріїв роботи в полі, між якими можна легко перемикатися за потреби. Ще однією перевагою є незалежне гідравлічне регулювання кута нахилу плуга ліворуч і праворуч, завдяки чому можна досягти оптимальної якості оранки в будь-яких умовах.

Новий Juwel 8i надійде у продаж із березня 2022 р.

Сільськогосподарська техніка: огляд новинок 2022 року

А також не можна не згадати про новинки компанії BEDNAR для смугового обробітку ґрунту.

Смуговий обробіток ґрунту (Strip-till) – один із способів підвищення врожайності при дотриманні ґрунтозахисних заходів.

Для технології Strip-till компанія BEDNAR пропонує культиватори смугового обробітку двох різних конструкцій. Глибокорозпушувач TERRASTRIP ZN та культиватор STRIP-MASTER EN для поверхневого обробітку ґрунту.

Культиватори смугового обробітку використовуються для підготовки смуг перед посівом широкорядних культур, таких як соняшник, кукурудза, цукрові буряки або олійний рапс.

Універсальний культиватор STRIP-MASTER EN працює на глибину до 35 сантиметрів. Кожна робоча секція може легко регулюватися на рамі для налаштування міжряддя 45-80 см, тому агрегат можна модифікувати відповідно до культури.

STRIP-MASTER EN має міцну раму, на якій встановлено окремі робочі блоки. Кожен блок кріпиться до рами за допомогою тяги. Культивуюча секція кріпиться на паралелограмі, який забезпечує ідеальне копіювання рельєфу і підтримку заданої глибини обробітку.

Робочий орган культиватора STRIP-MASTER EN складається з ріжучого диска, очищаючого диска, ножа, що направляє диск та важкого котка. Окремі робочі частини легко адаптуються до конкретних умов ведення сільського господарства і вимогам аграрія. Широкий асортимент додаткового обладнання дозволяє максимально ефективно вирішувати конкретні задачі. Кожна лапа культиватора STRIP-MASTER EN має гідравлічну підвіску, що забезпечує кращу надійність і простоту експлуатації.

STRIP-MASTER EN має високу прохідність навіть в умовах роботи по великій кількості рештків. Культиватор може використовуватися для смугової підготовки без будь-якої попередньої обробки ґрунту, наприклад, безпосередньо на проміжних культурах або на полях з великою кількістю рослинних рештків. Агрегат оснащений 12 робочими органами. Окремі секції зміщені, щоб забезпечити високу якість роботи без засмічення.

Позитивному ефекту від смугового обробітку ґрунту може сприяти цільове внесення добрив. STRIP-MASTER EN легко агрегатуються з бункерами FERTI-CART FC та COMBO SYSTEM CS, бункером FERTI-BOX або безпосередньо з пристроями для внесення рідких добрив.

Підготувала Анна Артим

Залишити коментар: