Новини

США та ЄС не планують подальший розвиток виробництва біопалива

07.08.2020

Згідно прогнозу Організації економічного співробітництва та розвитку і Світової продовольчої організації, протягом наступних 10 років (2020-2029р.) прогнозується зменшення політичної підтримки ринку біопалива в світі. Більшість біопалива й надалі виготовлятиметься з сільгоспсировини, і лише в середині наступного десятиріччя можна очікувати на нові технології його виробництва.

Про це йдеться на сайті УКАБ.

Очікується, що протягом наступного десятиріччя споживання біопалива буде зростати в країнах, що розвиваються, зокрема в: Бразилії, Індонезії, Аргентині та Індії. В цих країнах збільшення використання біопалива буде пов’язано з регуляторними ініціативами, які, перш за все, будуть скеровані на зменшення використання палива та збільшення використання альтернативних джерел – біодизелю та біоетанолу. Найбільший приріст споживання та виробництва біоетанолу в світі очікується в Бразилії. На кінець наступної декади Бразилія буде виробляти 39 млрд літрів етанолу, що майже на 8,3% більше, ніж було в 2019 році (36 млрд літрів). Очікується, що  споживання в країні збільшиться на 6 млрд літрів і досягне позначки 38 млрд літрів.

Натомість, в розвинених країнах в наступні 10 років очікується зменшення використання біодизелю. Важливо відмітити, що використання біопалива в порівнянні зі звичайним пальним не призводить до значного зменшення викидів вуглекислого газу. Тим самим, це ставить під питання доцільність виробництва біопалива, як можливого замінника пального.

Не зважаючи на зменшення підтримки цієї галузі, ЄС і надалі буде лідером з виробництва біодизелю в світі, але його частка зменшиться з 34% до 28%. Споживання етанолу збільшиться на 0,1 млрд літрів і на кінець наступної декади становитиме 6,5 млрд літрів, в той час коли споживання біодизелю  зменшиться на 1,7 млрд літрів до рівня 14,3 млрд літрів.

«В Україні з біопалива виробляється та використовується лише біоетанол. За прогнозами, в наступні 10 років виробництво біоетанолу зросте на 20% до 471 млн літрів. На сьогодні біоетанол переважно продається на українських АЗС в суміші з бензином та позначається маркою “Е” або “Еко”. Згідно положень зареєстрованого законопроекту № 2471, станом на 1 січня 2025 року частка рідкого біопалива в загальному річному обсязі продажу бензину має становити не менше 6,9%», – розповідає Іван Колодяжний, аналітик УКАБ.

Зважаючи на загальносвітові тренди та перспективи галузі, подальший розвиток біопалива в Україні залишається під питанням.

Залишити коментар: