Конференції. Семінари. Форуми.

Українське молоко «починає говорити»

06.03.2015

Із 3 по 5 березня 2015 р. у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбувся VIII Міжнародний молочний конгрес, який відвідали власники, керівники та спеціалісти провідних сільськогосподарських молочних підприємств, представники комерційних компаній та молокопереробних підприємств, українські та світові експерти з питань технологій молочного напрямку тваринництва та ветеринарії.

У рамках конгресу 3 березня 2015 р. пройшла прес-конференція на тему «Чи існують дієві рецепти виживання молочної галузі України за умови девальвації?». Участь у цьому заході взяли: Андрій Дикун – президент Асоціації виробників молока;Андрій Ярмак – економіст Інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (FAO); Вадим Чагаровський – голова ради директорів Спілки молочних підприємств України; Анатолій Юркевич – голова ради директорів ДП «Мілкіленд-Україна», Анатолій Клименко – власник МПК «Катеринославський».

На цьому заході були порушені найгостріші питання, які я хочу коротко окреслити. В контексті несприятливих для України процесів у валютному курсі стоїть необхідність підвищення цін на молочну продукцію – це відзначив Вадим Чагаровський. Проте, через низьке фінансове забезпечення нашого населення, воно не буде здатним придбати продукцію за високою ціною. За статистикою нині більшість українців обирає більш дешеві молочні продукти, а не якісніші і, відповідно, дорожчі.

Тема, до якої всі учасники проявили не абиякий інтерес, стосувалась якості українських молочних продуктів. Як не прикро, але дані свідчать про те, що наше молоко «вищого ґатунку» на рівні стандартів якості США та ЄС не вважається якісним. І сворюється така ситуація: щоб молочній галузі України вижити у ці нелегкі часи, треба активно виходити на ринок експорту, а щоб вийти туди, необхідно підвищити якість продукції на декілька рівнів, на що потрібні значні матеріальні ресурси, з якими (коло замикається) зараз складно.

Проте саме зараз, хай і невеликими кроками, молочна галузь у нашій державі починає виходити з цього замкнутого кола – як запевнив Анатолій Клименко, нині головне – скоординуватися, об’єднатися усім виробникам молочних продуктів, усім переробним підприємствам, щоб разом на стратегічному рівні реалізовувати потужний потенціал молочної галузі України. І саме на цьому конгресі у підприємців різної величини, з різних областей була можливість отримати професійні консультації та обмінятись новими ідеями – для підвищення продуктивності кожного конкретного господарства.

Тетяна Бєлінська

Залишити коментар: