Новини

Відновлення роботи портів Чорного моря скорочує дефіцит торгівлі в Україні

17.09.2022

Економіка України значною мірою залежить від експорту аграрної та металургійної продукції. Тому блокування морського експорту та знищення трьох металургійних заводів в Маріуполі росією майже обвалило економіку України, уникнути чого вдалося лише завдяки активній фінансовій допомозі західних країн.

Нарощування поставок через порти Дунаю та західні кордони покращує експортний потенціал, а відкриття зернових коридорів з портів Одеса, Чорноморськ та Південний на початку серпня позитивно вплинуло на зовнішньо-торговельний баланс України.

За даними міністерства економіки, протягом першої половини вересня Україна експортувала продукції на 1,818 млрд $, та імпортувала – на 1,929 млрд $, скоротивши дефіцит торгівлі до 111 млн $, тоді як у серпні він сягав 1,05 млрд $. Лідерами експорту традиційно залишилися соняшникова олія (230 млн $), кукурудза (174 млн $), ріпак (166 млн $), пшениця (147 млн $). Крім того, експорт електроенергії у першій половині вересня склав рекордні 131 млн $.

Протягом вказаного періоду було експортовано 4,1 млн т вантажів, зокрема 871 тис т руди, 805 тис т кукурудзи та 669 тис т пшениці, з яких майже 2 млн т було відвантажено морськими шляхами.

Якщо вартість відвантажених морем 2 млн т вантажів склала 662 млн $, то автомобілями було відвантажено утричі менше – 585 тис т на майже таку ж суму – 651 млн $.

Країни ЄС залишаються основними споживачами українських товарів, придбавши їх на суму 1,24 млрд $ при загальному обсязі експорту за вказаний період у 1,818 млрд $.

«Саме тому Україні потрібна економічна інтеграція до внутрішнього ринку ЄС, про що під час свого візити говорила Урсула фон дер Ляєн», – повідомляють у міністерстві економіки України. – «Але те, що за половину вересня дефіцит торгівлі знизився до мінімальних 111 млн $, свідчить про поступову збалансованість торгівлі».

GrainTrade

Залишити коментар: