Агроісторик, Новини

Внесок Алекса Подолинського у біодинамічне землеробство

03.07.2022

Алекс Подолинський – австралійський (український) теоретик і практик біодинамічного земле-робства, відомий у світі популяризатор біодинамічного землеробства.

Ім’я Алекса Подолинського є своєрідним символом і прикладом ведення біодинамічного сільського господарства. Він винайшов і успішно застосовував у землеробстві «Австралійський професійний біодинамічний метод», відомий також як метод Подолинського. Алекс став найвідомішим і найдосвідченішим біодинаміком планети, чий досвід використовують біодинамічні фермери в усьому світі.

Внесок Алекса Подолинського у біодинамічне землеробство

Він народився у липні 1925року у місті Баден-Баден, Німеччина. Батько мав українське дворянське походження, мати була німкою. Виріс у Баварії та отримав освіту як у Британії, так і в Європі. У молодому віці Подолинський вивчав філософські положення антропософії та роботи Рудольфа Штайнера. Після того, як під час Другої світової війни був змушений воювати на боці Німеччини, науковець у 1949 році виїхав з Європи до Австралії. Одного разу друг Подолинського – власник скромної занедбаної ферми у штаті Вікторія, запропонував позичити Алексу ферму на рік, щоб побачити, чи зможе він покращити ґрунт. Молодий іммігрант почав застосовувати свої німецькі біодинамічні знання, адаптуючи їх до австралійських умов. Ці зусилля увінчалися успіхом, і Подолинський продовжував поширювати практику на весь континент, на всі типи ґрунтів

У 1953 році Алекс заснував Біодинамічну сільськогосподарську асоціацію Австралії (BDAAA), і його конференції почали надихати сотні фермерів стати на шлях, окреслений спостереженням, відповідальністю та відмовою від хімікатів. Завдяки його консультаціям, за які він нічого не просив натомість, ферми, які він відвідав, отримали величезний розвиток у комплексі «людина-земля-тварина-рослина».

На власній фермі та зі своїми прихильниками по всій Австралії Подолинський (який також заснував компанію Biodynamic Marketing) сприяв регенерації ґрунтів за допомогою біодинамічних методів, таких як внесення рогового гною. До середини 1960-х років Подолинський збирав послідовників, і його методи набирали обертів. Науковець займався розвитком біодинамічних методів сільськогосподарського виробництва в Австралії понад півсторіччя. Завдяки йому зараз майже 1 млн га землі в Австралії обробляється за біодинамічними технологіями, зокрема тими, які носять там його ім’я.

Внесок Алекса Подолинського у біодинамічне землеробство

Хоча Подолинський, безперечно, мав критиків, завдяки десятиліттям розвитку та адаптації вчень Штайнера, сучасні австралійські фермери мають більший доступ до альтернативних методів, оскільки вони прагнуть виробляти як здорові, так і прибуткові культури, а також працюють над покращенням якості своїх ґрунтів.

Алекс Подолинський уникав гучної слави, але в одному зі своїх інтерв’ю сказав, що він впевнений, що біодинамічне землеробство буде тільки розвиватися. В останні роки життя Подолинський відновив біодинамічне сільське господарство в Європі.

Алекс завжди пам’ятав своє українське коріння, тричі приїжджав в Україну на запрошення Федерації органічного руху України. Прочитав в Україні багато лекцій і провів майстер-класи з біодинамічного землеробства. Помер Алекс Подолинський 2019 року, не доживши 2 тижні до 94-річчя, до кінця своїх днів займаючись улюбленою справою.

Підготувала Христина Котович

Залишити коментар: