Новини

Восени з прицілом на весну

24.09.2013

Нещодавно аграрії закінчили збір ярих зернових культур, сівба яких стає актуальною навесні. Ці культури можна висівати по всій території країни, адже клімат сприяє цьому. Для свого продуктивного вирощування вони, на відміну від озимих, вимагають меншої тривалості дії впливу низьких температур. До ярих відносять: ярі пшеницю, жито, ячмінь, соняшник, горох, квасолю та багато інших, що потребують обробітку. У світі найчисленніші площі з посівів ярих культур займають: рис, пшениця, кукурудза, соя, а в Україні переважають посіви ярих зернових, кукурудзи та технічних культур. Їхній урожай іде на задоволення потреб харчової та промислової галузей, а також використовується як корм для сільськогосподарських тварин. До кормових культур відносять овес, просо, кукурудзу, зерна яких містять відсоток жиру. Ярі культури багаті на вуглеводи. Особливо високий показник вмісту білка у пшениці. Важливу роль у агровиробництві відіграють крупи — гречка, просо, рис. Вигідну пропозицію із продажу насіння надає компанія NPZ Lembke. Lembke – це сучасне підприємство з більш, ніж столітнім досвідом, яке спеціалізується на селекції та виробництві нових високоврожайних сортів бобових, кормових культур та ріпаку. На сайті компанії бажаючі можуть отримати вичерпну інформацію про “НПЦ-Лембке”, а також – про її діяльність у сфері селекції, виробництва насіння та його реалізації.

Найшвидше з усіх ярих культур дозріває ячмінь. Це – продовольча, технічна та кормова культура. Його посіви не потребують постійного тепла і пристосовані до вирощування на різному грунті, але чутливі до високої вологи. Слід також пам’ятати, що різні сорти потребують не однакових умов: для одних обов’язків товстий гумусовий шар, для інших – підвищена кислотність грунту. Високопродуктивне насіння ярого та ярого пивоварного ячменю в Україні пропонує компанія «Заатен-Уніон Україна». Вона ж займає хорошу позицію з реалізації інших ярих зернових культур. Зерно ячменю іде на крупу та борошно, без нього не обходиться пивоваріння та спиртове виробництво. За рахунок кормління ячмінною дертю якісні показники м’яса, молока та масла свиней, овець та великої рогатої худоби зростають. Солома і полова цієї рослини має вищу поживну цінність, ніж солома та пшенична полова. А от хліб із ячмінного борошна не найкращий, проте незначна його кількість у хлібопекарських виробах не псує смакових властивостей.

У хлібопекарському та кондитерському виробництві широко використовують також і яру пшеницю, яка входить до числа найцінніших продовольчих культур. Її не можна сіяти на неокультурених землях, а також – після зернових злаків (виключення становить кукурудза). Визнання світового ринку отримали сорти твердої пшениці. Ще яру пшеницю використовують для виготовлення макаронів, манної крупи. Яра пшениця має також кормове значення – її використовують для виготовлення комбікорму. Висівки рослини представляють собою концентрований корм, а солома та полова – грубі корми.

Навесні сіють ярий овес. Його посіви на карті світу займають сьоме місце серед усіх культур, а в Україні він був відомий з давніх-давен. Це є невибаглива до тепла рослина, район поширення якої є землі Полісся та Лісостепу. З-поміж злаків, з яких одержують борошно, вівсу потрібно найбільше вологи. Багатий на дощі рік приносить хороший урожай. Росте однаково добре на усіх грунтах, тому що йому властива розлога коренева система. Вівсом годують коней, свійську птицю та велику рогату худобу. З його використанням виготовляють спеціальну діабетичну продукцію, каву та крупи.

Ефективне вирощування ярих та озимих культур має важливе значення для розвитку аграрної галузі виробництва. Від своєчасного та якісного проведення посівної великою мірою залежить майбутній врожай. Вдалий вибір необхідної для цього техніки, запровадження нових інтенсивних методів боротьби зі шкідниками та використання високоякісного насіння для посіву, сприятиме підвищенню річної врожайності, як країни загалом, так і окремих господарств зокрема.