Новини

Вирощування яблук – безпечно та більш прибутково

10.02.2014

В Україні сфера вирощування яблук криє у собі величезний, невикористаний потенціал для бізнесу. На внутрішньому ринку існує попит як на яблуко для споживання у свіжому вигляді (столове), так і для переробки. В той час як в більшості регіонів країни екологічні умови є оптимальними для вирощування яблук, країна імпортує їх. Такий продукт як яблуко знаходиться в особливому положенні. Ніде в Європі не можна досягти такої рентабельності у виробництві яблук, як в Україні. Собівартість вирощеного яблука є найнижчою, а ціна продажу – однією з найвищих в Європі. Виробництво яблук несе у собі можливість додаткового прибутку, проте використання нових сортів відкриває ще більше можливостей!

Про розширення та якісну реструктуризацію виробництва варто задуматись не тільки виробникам яблук. Все більше підприємств, поряд з вирощуванням сільськогосподарських культур додатково активно починають займатись вирощуванням яблук, тому що правильно бачать тенденції та відчувають вигідні можливості на ринку.

Проте, не все одно, яку виробничу основу ми закладаємо для нашої подальшої діяльності на наступні 20 – 30 років! Найважливішою складовою нашого рішення є питання вибору сортів. Невірне рішення матиме вплив на кілька прийдешніх десятиліть, так як сортову структуру плантації неможливо змінити з дня на день. Ми повинні чітко усвідомлювати головні напрямки реалізації фруктів. Звичайні сорти яблук, які потрібно багато обприскувати, стають непопулярними, їх місце займають стійкі до хвороб сорти яблук, якими активно закладають плантації, так як споживач надає перевагу здоровому продукту з меншою кількістю залишкових речовин. Перевага цих сортів у тому, що, застосовуючи меншу кількість засобів захисту, можна отримати рентабельніший та здоровіший (навіть органічний) продукт. Існують резистентні сорти як для подвійного використання (придатні як для споживання у свіжому вигляді, так і для переробки), так і, зокрема, сорти Преміум якості для споживання у свіжому вигляді.

Такі сорти вже є доступними і в Україні. Плодорозсадник ДП «Голланд Плант Україна», який є власником виключних прав на виробництво та продаж саджанців цих сортів в Україні, зробив можливим для українських виробників відчути численні переваги найновіших європейських сортів. Ці новинки з Європи вже внесено в Державний Реєстр сортів, придатних для поширення в Україні, та є доступними виключно у плодорозсаднику.

Розсадник пропонує своїм покупцям 4 різні категорії сортів.

До першої категорії належать звичайні (не резистентні) світові сорти (Гала, Голден, Айдаред, а також сорти Джонаголд, та інші). Ці сорти ми пропонуємо виробникам, які з певних причин надають перевагу традиціям.

До другої категорії відносяться резистентні сорти, які використовуються для переробки. Цими сортами вже закладено значні плантації в Україні (Ревена, Релінда, Реанда, Ремо, Регліндіс).

Третя категорія містить найновіші резистентні сорти, придатні для подвійного використання (Ренора, Рекарда, Реколор). Цінність новизни цих сортів набагато вища.

Четверта категорія – категорія Преміум якості. До неї входять найновіші резистентні, десертні ліцензійні сорти чеської та німецької селекції, в рамках програми «Натуральне Яблуко®». Це такі сорти: Луна®, Оріон®, Сіріус®, Ред Топаз® та Розела®. В чому особливість цих сортів? Поряд зі стійкістю до хвороб, вони вирізняються гармонійним смаком, тривалою лежкістю та привабливим зовнішнім виглядом. Використовуючи значно меншу кількість засобів захисту, виробник вирощує плоди цих сортів рентабельніше, а можливість їх тривалого зберігання означає безпеку продажів. Сорти також придатні для органічного садівництва.

Проте, плодорозсадник ДП «Голланд Плант Україна» пропонує своїм покупцям набагато більше ніж просто новинку! Ми не залишили поза увагою жодний з важливих для наших партнерів чинників. Відповідно до інформації, якою діляться з нами партнери, важливим чинником є те, щоб саджанці були вирощені на території України. З кліматичною адаптацією завезеного з-за кордону, особливо з країн південної Європи, садивного матеріалу, можуть виникнути проблеми. Вирощені тут саджанці краще підходять до більш прохолодних кліматичних умов України. З цією метою ДП «Голланд Плант Україна» створило потужний плодорозсадник в Закарпатській області.

Про діяльність плодорозсадника ДП «Голланд Плант Україна» слід згадати не тільки через обсяги вітчизняного виробництва та нові сорти, але й підкреслити технологічні компоненти, які використовуються в процесі вирощування садивного матеріалу. Завдяки передовій технології продукція плодорозсадника є високої якості, досягає стандартів якості західноєвропейських плодорозсадників.

Деякі сорти доступні у вигляді дворічних саджанців якості Кпіп-баум. Ці саджанці можуть вступати в плодоношення вже на наступний після посадки рік, тим самим забезпечуючи більш швидке повернення інвестицій.

Ви б хотіли вирощувати якісне, десертне яблуко з меншою собівартістю та більшим прибутком? Вирощування сортів програми «Натуральне Яблуко®» – оптимальне рішення для Вас!

Саме така ціль програми «Натуральне Яблуко®», яку плодорозсадник ДП «Голланд Плант Україна» започаткував в Україні. Завдяки стійкості до хвороб, ці сорти можна захистити, використовуючи 4-7 циклів обприскування в рік. У той же час для виробництва яблук традиційних сортів згідно технології потрібно використовувати 15-25 циклів обприскування, в залежності від мікрокліматичних умов. На додаток для захисту стійких до хвороб сортів достатньо використовувати  більш дешеві контактні фунгіциди.

Отже, можна досягти значного зниження виробничих витрат! Собівартість звичайних, столових яблук складає 1,2-1,4 грн/кг, в той час як високоякісні плоди сортів «Натуральне Яблуко®» можливо вирощувати з собівартістю 0,9-1 грн/кг.

Сортами «Натуральне Яблуко®»

можливе збільшення прибутку до 50%!

 

Середня собівартість грн/кг

Середня ціна продажу від виробника, вересень, без упаковки (грн/кг)

Прибуток (грн/кг)

Прибуток  (%)

Комерційні сорти яблук

1,3

2,5

1,20

100

Сорти «Натуральне Яблуко®»

1

2,8

1,80

150

Крім цього, значна маркетингова перевага нових сортів обумовлена тим, що плоди містять незначну кількість залишкових речовин, завдяки використанню меншої кількості циклів обприскування та контактних фунгіцидів. Для свідомих споживачів, які обирають здоровий спосіб харчування, це служить вагомою перевагою. Слід підкреслити, що безпека вирощування стійких до хвороб сортів зростає, так як звичайні сорти можна захистити від парші тільки у випадку точного та своєчасного обприскування. Це часто неможливо зробити на великих площах плантацій та за несприятливих погодніх умов. Тому, часто саме через це знижується кількість якісних яблук 1-го сорту та їх прибутковість, в крайніх випадках діяльність може призвести до збитків.

Плоди нових сортів – Луна®, Сіріус®, Оріон®, Ред Топаз®, Розела® – надзвичайно привабливі. Жовтим сортам притаманний інтенсивний жовтий колір, а привабливий колір червоних сортів стимулює споживачів зробити свій вибір на користь саме цих сортів. У Європі та Україні вже понад 2000 споживачів залишило схвальні відгуки, продегустувавши ці сорти, тим самим довівши, що нові сорти є очевидно успішними. На анонімних дегустаціях виробники яблук та споживачі дали високі оцінки новим сортам програми «Натуральне Яблуко®», які перевершили популярні сорти Голден та Айдаред, що використовувались в процесі дегустації для порівняння.

Наш плодорозсадник та показовий сад відкритий для всіх зацікавлених! Незалежно від того, чи Ви оберете традиційні сорти яблук, чи надасте перевагу стійким до хвороб сортам, наші спеціалісти дадуть професійну вичерпну відповідь на всі Ваші запитання, та проконсультують з питань вирощування.

Якщо майбутнє Вашої діяльності справді має для Вас значення, зверніть увагу на пропозицію плодорозсадника ДП «Голланд Плант Україна»! Для закладання саду обирайте тільки найновіші сорти, які є запорукою успішного вирощування та міцних позицій на ринку. Обирайте високоякісний безвірусний садивний матеріал! Для нас важливо, щоб Ви були успішним – саме тому протягом цілого року ми надаємо всім нашим клієнтам безкоштовне консультування.

Звертайтесь до наших колег з питань продажу!

Відвідайте наш сайт www.hopu.com.ua і не забудьте зареєструватися на нашу розсилку новин, де Ви зможене почерпнути багато цікавої та корисної інформації. Перегляньте наш презентаційний відеоролик на сайті.

Звертайтесь до наших колег з питань весняної акції на наявний садивний матеріал. Акція діє виключно в межах складських запасів.

 

Плодорозсадник ДП «Голланд Плант Україна»

Реалізація та надання консультацій:

+380503726467,                         + 380503728550

+380503726123                           +380503775388

+380503726133                           +380503725574

Координатор проекту: +380503721729

Закорпатська обл., Ужгородський р-н, с. Тарнівці, вул. Концівська 17

+38(0312)450209

office@hopu.com.ua, www.hopu.com.ua