Новини

Вирощування соняшника в складних економічних умовах: поради експерта

02.03.2023

28 лютого розпочався інтенсив “PRO. Ефективні технології: соняшник, соя, цукровий буряк”.

Першим спікером став заступник директора з виробництва СТОВ “Інтер”, кандидат сільськогосподарських наук Владислав Тютюнник, який виступив з лекцією “Оптимізація виробничих процесів та зменшення собівартості вирощування соняшнику”.

Під час лекції було розглянуто основні фактори, що впливають на врожайність соняшника, деталізовано процеси на всіх етапах вирощування та обговорені різноманітні підходи догляду за культурою.

Хоч в 2022 році й були зменшені обсяги посівних площ під соняшник з 6,55 млн га до 4,7 млн га, однак однією з основних причин цього є наслідки війни, а не зменшення зацікавленості. Соняшник залишається досить привабливою для аграріїв культурою в 2023 році. Проте, існують деякі особливості, котрі варто враховувати сільгоспвиробникам під час вирощування цієї культури:

  • погодні умови: температурні показники та опади безпосередньо впливають на кількість та якість майбутнього врожаю. Необхідно коректно вирахувати початок посіву, щоб насіння сходило, а гербіциди спрацьовували. Не забувати проводити контроль вологості ґрунтів в метровому шарі, здійснювати вчасне закриття вологи;
  • відповідальний підхід до перевірки якості насіння: не бігти за дешевим насінням, треба обирати перевірене насіння в перевірених постачальників;
  • внесення добрив: необхідно визначати кількість азоту в ґрунті та його потребу під запланований врожай, враховувати глибину закладки мінеральних добрив, звертати увагу на диференційоване внесення добрив;
  • приділення уваги коректному обробітку ґрунту, що дозволить уникнути наслідків слабо розвиненої кореневої системи;
  • здійснювати передпосівну культивацію та калібрування сівалок, вимірювати якість посіву соняшника;
  • одразу мати варіанти боротьби з такими проблемами як: падалиця соняшника в посіві, біла гниль, відсутність в достатній кількості природних запилювачів соняшника.

“Наразі сільгоспвиробникам необхідно звернути увагу на сучасні технології. Так, інвестиції в технології диференціації посіву, внесення добрив, впровадження системи Row vision, внесення фунгіцидів і десикантів за допомогою дронів приносять свої плідні результати та спрощують деякі процеси, допомагаючи заощаджувати ресурси”, – підсумовує Владислав Тютюнник.

Залишити коментар: