Тваринництво

Як пришвидшити ріст поросят?

31.08.2013

Свиня –  це своєрідна фабрика, яка виготовляє продукцію, у цьому випадку – м’ясо. І щоб фабрика видавала хорошу продукцію, вона має отримувати різноманітну сировину.  

Мета будь-якого виробництва свинини – у максимальному прискорені росту поросят. На сьогодні інтенсивне свинарство неможливе без використання цілого діапазону важливих кормових добавок: антиоксидантів, антитоксинів, ферментних препаратів, ароматизаторів і смакових домішок. Зазвичай, під час складання раціонів, власну поживність цих добавок чомусь не враховують.

Штучні ферменти, на відміну від вітамінів і гормонів, не всмоктуються у кров, тому вони не потрапляють в готові тваринні продукти: м’ясо, яйця, молоко. Ензими – це речовини білкової природи, через те вони є безпечними для організму та не залишають слідів у продукції тваринництва.

Екзогенні ензими втягують у травний процес ті поживні речовини, на які не впливають природні ендогенні ферменти, і в такий спосіб прискорюють і підвищують засвоюваність кормів. Застосування ферментних препаратів дає змогу вводити до складу комбікормів для сільськогосподарських тварин і птиці до 10-25% жита та вівса та до 60-70% ячменю і пшениці.

Отже, використання ферментів дозволяє  зекономити на кормах. Такі дорогі корми, як: кукурудза, соєвий шрот, замінити на більш дешевший: ячмінь, пшеницю, овес, жито, макуху. Термостабільні препарати, які містять фермент фітази, сприяють перетравленню фітатів і кращому засвоєнню органічного фосфору.  При додаванні екзогенної фітази в комбікорм для свиней підвищується рівень доступності кальцію, цинку і білків.

Можна виділити такі основні переваги кормових ферментів:

  • підвищення перетравності поживних речовин;
  • можливість годування дешевшим кормом без зниження продуктивності;
  • краще вивільнення і засвоєння додаткової обмінної енергії, зростання кормової цінності раціонів;
  • покращання мікрофлори кишечника, зниження рівня кишкових захворювань;
  • збільшення продуктивності та збережуваності молодняка та дорослого поголів’я свиней за незмінних раціонів;
  • поліпшення гігієнічних умов утримання свиней, завдяки зниженню кількості та вогкості випорожнень і підстилки.
  • завдяки  легшому засвоєнню азоту та фосфору організмом свиней та зменшенню викидів цих речовин у довкілля, екологічний стан навколишнього середовища значно покращується.

Зазначені функції сучасних ферментних препаратів і їхній вплив на поліпшення виробничих, господарських і економічних показників незаперечно доводять обґрунтовану потребу їхнього використання у технології годівлі свиней.

Ще один поширений спосіб стимуляції росту свиней – це додавання у корм антимікробних речовин. Ці речовини в кишечнику знижують активність мікроорганізмів, що приводить до більш ефективного засвоювання корму та придушення шкідливих продуктів бактеріального обміну речовин. Такі стимулятори росту мають бути не токсичні ні для людей, ні для свиней, вони мають бути безпечними до інших антибіотиків, не вбиратися з кишечника та не міститися в їстівних тканинах.

Препарати для пришвидшення росту свиней не містять гормонів, вони допомагають організму стимулювати вироблення своїх власних гормонів приросту та зростання.