Новини

Заміновані землі – справжній виклик для аграрного сектора

18.03.2023

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Міністерством економіки, Міністерством оборони та ДСНС докладають максимум зусиль для того, аби під весняну посівну кампанію очистити усі можливі площі. З огляду на це, сьогодні відбулося чергове обговорення гуманітарного розмінування та очищення сільськогосподарських земель від вибухонебезпечних предметів, ініційоване Міністерством економіки України. В онлайн-заході взяв участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, агровиробники, представники бізнесу, стейкхолдери, працівники Мінекономіки.

Учасники обговорили ринок гуманітарного розмінування, розцінки та принципи його функціонування, реальні плани та виклики, які наразі стоять перед кожним аграрієм та холдингами, зрештою − усією державою. Представники міністерств проаналізували реальні можливості державної підтримки, зокрема фінансові, озвучили усі можливі варіанти допомоги: співфінансування, часткове фінансування, спеціальні державні програми, тендери, кредитування, залучення до процесу банків та операторів, організацію навчання, створення ринку операторів тощо. Зі свого боку агровиробники поділилися власним досвідом і ризиками, з якими їм вже довелося зіштовхнутися у процесі розмінувальних робіт та озвучили свої очікування.

«Заміновані землі – справжній виклик для аграрного сектора і тут час грає проти нас. Більшість ділянок наразі зазнали утворення вирв, ущільнення ґрунтів, поросли рослинності, що ще більше ускладнює процес очищення. Нам терміново необхідне якісне обстеження потенційно забруднених територій, запровадження новітніх технологій, моніторингів, скринінгів, використання спецтехніки, дронів, безпілотних тракторів тощо і міжнародна підтримка. Лише так ми зможемо відновити звичні масштаби підприємницької діяльності і якнайшвидше дати можливість агровиробникам розпочати весняну посівну», − резюмував Денис Башлик.

Сторони домовилися опрацювати обговорені пропозиції щодо впровадження гуманітарного розмінування та найближчим часом повернутися до розробки практичних кроків його втілення.

Мінагрополітики

Залишити коментар: