Новини

«Зернова ініціатива»: третє зафрахтоване ООН судно відправилось для боротьби з голодом в Африці

17.09.2022
Сьогодні балкер IKARIA ANGEL, зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) ООН, вийшов з порту «Чорноморськ». На його борту понад 30 тис. тонн пшениці.
Судно прямує до Ефіопії, яка, згідно з висновками ООН, знаходиться на межі продовольчої катастрофи.
«За підрахунками ООН, 70 млн соціально незахищеного населення світу, зокрема в Африці та Азії, на грані голоду саме через повномасштабне вторгнення росії. Незважаючи на те, що ці люди стали заручниками ворога, ми зі свого боку робимо все можливе, аби покращити гуманітарну ситуацію в світі.
У партнерстві зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН ми відправили 3 судна з понад 90 тисячами тонн пшениці для жителів Ефіопії та Ємену. В планах — експорт ще 190 тисяч тонн, які наразі закуповують партнери з ООН.
Закликаємо інших наших міжнародних партнерів, приватних інвесторів долучитися до закупівлі продовольства для потреб Африки. Наші порти готові оперативно прийняти та завантажити судна для порятунку світу від голоду», — прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Окрім IKARIA ANGEL, сьогодні з українських портів відправились ще 9 суден.
У ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування агропродукції вже 23 судна вирушили з українських портів до країн Африки. На їх борту 0,64 млн тонн продовольства.
Загалом, українські порти залишили 159 суден з 3,6 млн тонн агропродукції.
Мінінфраструктури

Залишити коментар: