Рослинництво

Жито означає «життя». Гібрид озимого жита Штрубе ЗУ Коссані

31.07.2020

Гібрид озимого жита ЗУ Коссані здатен забезпечити високу рентабельність вирощування, зокрема й на бідних ґрунтах і в посушливих регіонах

Без озимих зернових сьогодні складно уявити нормальну сівозміну в господарстві. Попри це, далеко не на всіх полях можна успішно вирощувати пшеницю та ячмінь. Особливо це стосується бідних піщаних ґрунтів, у які незрідка доводиться вкладати більше, аніж вони можуть віддати. Чудовою альтернативою в такому разі може стати гібридне жито, яке сьогодні починає повертати втрачені позиції. Німецька компанія Strube починає впровадження сучасних гібридів цієї культури, придатних для вирощування на всіх типах ґрунтів і в різних кліматичних умовах.

Українські фермери раніше вирощували саме сортове жито, але із впровадженням сучасних гібридів жита переконалися у їхніх перевагах. Урожайність гібридів у середньому на 15-20% вища, як порівняти зі сортами. До того ж, гібриди жита є набагато стійкішими до основних стресових факторів, таких як посушливі умови вегетації, вилягання та захворювання.

Яскравим прикладом оновленої селекції цієї культури є компактний типовий гібрид ЗУ Коссані, який пропонує компанія Strube. Це всесезонний гібрид, придатний для вирощування у всіх регіонах України, для ранніх, середніх і пізніх строків сівби. Завдяки підвищеній здатності до кущення, новий гібрид Штрубе можна висівати зі заниженою густотою. ЗУ Коссані вирізняється високою стійкістю до вилягання та найпоширеніших хвороб зернових культур.

Варто згадати й про таку перевагу гібридів озимого жита Штрубе як відмінна стійкість до післядії низки популярних діючих речовин гербіцидів. Себто, його можна висівати зокрема й там, де існує ризик токсикації кореневої системи посівів інших культур.

Ще декілька років тому здавалося, що жито в Україні залишиться хіба що в дослідницьких установах. Площі під цією культурою скоротилися до символічних декількох десятків тисяч га. Однак, як то кажуть, ринок розставив усе на свої місця: виявилося, що в Україні наявний стійкий попит на продовольче зерно жита та зростає зацікавленість тваринників до цієї недорогої та поживної кормової культури. Понад те, жито стало складно навіть імпортувати. Нині можна обережно прогнозувати, що ця культура переживає справжній ренесанс.

По-перше, житнє зерно та борошно охоче купують хлібопекарські підприємства. За багатьма показниками житній хліб є значно корисніший, аніж пшеничний. Тому фермер, котрий вирощує жито і має зерно доброї якості, з високою імовірністю знайде покупців на внутрішньому ринку, спродавши врожай за вигідною ціною. До того ж, вирощуючи жито, дуже часто ви отримаєте зерно саме першого класу.

Відмінно підходить жито й для приготування кормів у тваринницькій галузі. Гібридне жито є цінною культурою для приготування силосів.

По-друге, на супіщаних і піщаних ґрунтах, відверто кажучи, нормально ростуть хіба що енергетичні культури. Для того, щоб отримувати прийнятні врожаї пшениці, кукурудзи чи соняшнику потрібно роками вкладати чималі кошти. Однак, є ще одна культура, яка чудово почувається на піску, і це – жито.

Вирощуючи жито, можна застосовувати істотно простішу та дешевшу технологію, аніж для озимої пшениці чи ячменю. Завдяки високій здатності до кущення, ця культура чітко забиває бур’яни, водночас потребуючи на третину менше поживних речовин і препаратів для захисту рослин.

Додамо до цього й підвищену посухостійкість жита, яке добре почувається як за достатнього забезпечення вологою, так і нормально себе покаже в посушливому регіоні. І основне: гібридне жито за будь-яких умов вегетації забезпечує стабільно високу врожайність.

Раніше агровиробники відмовлялися від сортового жита перш за все через його нижчу врожайність, аніж пшениці та ячменю. Мовляв, краще зібрати 6-7 т/га, аніж 4-5 т/га. Однак нині, із появою таких сучасних гібридів як ЗУ Коссані, цей аргумент уже неактуальний. Потенціал гібрида ЗУ Коссані сягає 10 т/га і немає жодних перепон для того, щоб виростити та зібрати 7-8 т/га за нормальних погодних умов із дотриманням належної технології. У крайньому разі на бідних ґрунтах і за посушливих умов цей гібрид однаково дасть свої 5-6 т/га. І як уже зазначено, цієї врожайності буде досягнуто з відчутно нижчими капіталовкладенням у розрахунку на гектар.

У всякому разі оцінити перспективність і особливості вирощування гібридного жита було б корисним для багатьох агровиробників у різних регіонах України. Для одних вирощування таких гібридів як ЗУ Коссані стане можливістю підвищити прибутковість полів із бідними ґрунтами, для інших – урізноманітнити сівозміну в посушливих умовах, а для когось – заробити добрі гроші за інтенсивної технології вирощування, завдяки високій урожайності якісного продовольчого зерна.

ТОВ «Штрубе Україна ГмбХ»

вул. Юрія Шумського 1, оф. 115, 02098 м. Київ, Україна

Тел.: (044) 536 16 69, +38 067 335 01 55

www.strube.com.ua

info@strube.com.ua

Залишити коментар: