Рослинництво

Як народжується насіння найвищої якості

06.08.2020

Ефективна технологія тернопільської компанії ТзОВ «Бучачагрохлібпром» дає змогу вирощувати високі врожаї озимої пшениці Strube і в товарних, і в насіннєвих посівах.

Посівний матеріал – це дуже специфічний товар. Його виробництво є цілим мистецтвом, оскільки обов’язково потрібно враховувати погодні умови та інші чинники. Звісно ж, цим мають займатися кваліфіковані відповідальні люди, які гарантовано отримають насіння високої якості. Саме тому відома селекційна компанія Strube надзвичайно ретельно вибирає партнерів для вирощування та розповсюдження власного посівного матеріалу. Це компанії з бездоганною багаторічною репутацією на ринку України, як-от ТзОВ «Бучачагрохлібпром».

Для того, щоб отримати посівний матеріал озимої пшениці відмінної якості, потрібно забезпечити дотримання кількох необхідних умов. Перша – це якісна селекція і високі характеристики сортів. Цю умову цілковито забезпечує компанія Strube, яка добре відома в Україні та світі як один із найкращих оригінаторів високопродуктивних сортів озимої пшениці та багатьох інших культур.

Друга умова – це дотримання чіткого технологічного процесу вирощування першої репродукції насіння, аби на виході отримати посівний матеріал, який цілковито відповідатиме вимогам оригінатора сортів.

І нарешті третя вимога – це ретельна доробка вирощеного насіння: сепарація, калібрування, протруєння та ін. Кожна посівна одиниця із маркуванням Strube має мати, без перебільшення, еталонну якість.

Результати багаторічної співпраці компаній Strube та «Бучачагрохлібпром» яскраво підтверджують, що обидві сторони обрали правильного партнера. Селекція Strube відмінно себе показує у всіх ґрунтово-кліматичних зонах України. Своєю чергою менеджмент німецької компанії впевнений у тому, що команда «Бучачагрохлібпром» чітко спрацює на всіх етапах виробництва насіння, починаючи від підготовки ґрунту та сівби і завершуючи фасуванням готової продукції.

Для того, щоб успішно працювати на ринку насіння, потрібно бути точно впевненими у якості того, що ви продаєте. В цьому плані компанія «Бучачагрохлібпром» має величезну перевагу, оскільки обробляє земельний банк площею понад 25 тисяч га. Це масиви родючих земель у межах трьох районів Тернопільської області – регіону, де збирають одні з найвищих урожаїв озимої пшениці в Україні.

Різні сорти Strube висівають на ділянках трьох різних типів: це насіннєві ділянки, на яких вирощують елітне насіння; демонстраційні ділянки, де випробовують нові сорти німецької селекційної компанії та, звичайно ж, товарні посіви. Останні слугують найяскравішим індикатором потенціалу сортів озимої пшениці Strube, оскільки йдеться про інтенсивну технологію їхнього вирощування та значні капіталовкладення.

Ще 2011 року, на початку співпраці «Бучачагрохлібпром» і Strube, відомий і досі широко популярний середньостиглий сорт Акратос показав результат 101,4 ц/га! Ще один відомий сорт Дромос тоді зібрали з урожайністю 97,5 ц/га. Результатами тісної співпраці між оригінатором і виробником насіння стали подальші успішні результати. Наприклад, 2017 року в товарних посівах зібрали «на круг» на значних площах 86,1 ц/га сорту Глаукус і 78,3 ц/га сорту Естівус.

Минулого сезону в «Бучачагрохлібпром» зробили ставку на інтенсивний сорт перехідного типу Ортегус, посіявши його на площі понад 500 га у товарних посівах. Незважаючи на не зовсім сприятливі погодні умови, зібрали в середньому 76,6 ц/га зерна високої якості.

Пшениця озима Штрубе, сорт Ортегус

Цьогоріч компанія із Тернопільщини посіяла під урожай наступного року інтенсивний високоврожайний сорт раннього дозрівання Румор і посухостійкий сорт інтенсивного типу Платін. У насінницьких посівах закладено ділянки з популярним високопродуктивним сортом Ортегус зі зерном хлібопекарської якості.

Український аграрний сектор розвивається і розвиватиметься й надалі, незважаючи на всі кліматичні й економічні  негаразди. Це означає, що він потребуватиме ще більше високоякісного насіння найкращої світової селекції. Немає сумнівів, що такі компанії як «Бучачагрохлібпром» зроблять усе, щоб забезпечити вітчизняних агровиробників відмінним посівним матеріалом.

ТОВ «Штрубе Україна ГмбХ»

Тел.: (044) 536 16 69, +38 067 335 01 55

Залишити коментар: